Na jaře asi nebude na Šumpersku sledovanějšího mančaftu. Šumperk se přes zimu notně posílil a moc rád by postoupil do vysněné divize.

Změny se ale nedotkly jenom kádru, o body do krajského přeboru už Šumperští nebudou bojovat v neděli dopoledne, nýbrž v tradičnější fotbalové časy.
Dopoledne hráli kvůli konkurenci.

Asi rok vedení Šumperku zkoušelo nalákat diváky na desátou hodinu dopolední. Důvodem byla velká konkurence ostatních klubů v okolí. V neděli hrávají divizní Losiny i nyní třetiligový Zábřeh. V sobotu se pak odehraje valná část utkání z nižších soutěží.

Experiment měl vcelku úspěch, na zápasy Šumperku chodilo více diváků, než v sezonách minulých. Otázkou ale je, zda je na tribuny spíše nepřilákaly zlepšené výkony týmu.

„Své domácí zápasy budeme hrát zase v neděli odpoledne. Důvodem není nespokojenost s dopoledními termíny, je to ale přeci jen fotbalovější čas, hrát po obědě,“ vysvětluje Bořivoj Bartoš, předseda fotbalového klubu FK SAN-JV Šumperk.

Zábřeh ani Losiny nekolidují

Ten se už nebojí ani konkurence okolních klubů. „S Losinami a se Zábřehem kolidujeme během jara snad jenom jednou,“ říká.

Změnu přivítají i samotní fotbalisté, především soupeři. Začínat zápas v deset hodin dopoledne, to pro vzdálenější kluby od Šumperku znamenalo vstávání třeba i ve čtyři ráno. „Hrát tak brzy ráno, to je trošku proti přírodě. Biorytmus hráčů je nastaven spíše na odpolední časy,“ vysvětloval již dříve bývalý trenér Šumperku Aleš Žaitlík.

S HFK v sobotu. Výjimečně!

Šumperk bude hrát své zápasy pravidelně v neděli odpoledne, jen první jarní kolo odehraje v sobotu 22. března. Soupeřem je totiž záložní celek HFK Olomouc.

„Hrajeme v sobotu proto, že v sobotu hraje zároveň i áčko HFK. Nehrozí tak, že by své béčko posílilo několika hráči z áčka,“ přiznává důvody sobotního termínu Bartoš.

Zápasy šumperských fotbalistů se na jaře stanou podle všeho nejsledovanějším sportovním podnikem v regionu. Šumperk má k dispozici tým nabitý hvězdami, a přestože ztrácí na lídra župy Mohelnici sedm bodů, málokdo tipuje jiného vítěze.

„Budeme to mít hodně těžké. Pokud chceme vyhrát, nesmíme vlastně ani jednou zaváhat. Ta ztráta je poměrně nepříjemná, ale je před námi spousta zápasů,“ míní místopředseda klubu Vladimír Dostál.

Šumperk absolvoval výsledkově skvělou přípravu, naposledy smetl jedenácti góly Loučnou, před tím dokázal jasně porazit divizní Velké Losiny 5:1. Tým v zimě z opor nikdo neopustil, přišli navíc z třetiligového Zábřehu Knápek s Novákem, z divizních Losin Opravil se Strnadem.

Po letech se navíc mohou šumperští fotbalisté těšit i na bouřlivější kulisu, na diskusním fóru fanoušků šumperského hokeje se hokejoví vlajkonoši domlouvají, že přijdou podpořit i šumperské fotbalisty.

FK SAN-JV Šumperk

Gólmani: L. Šabo, Matějíček
Hráči: Knápek, M. Šabo, Strnad, Opravil, Málko, Valenta, Janíček, Hrdlička, Reichl, Novák, Hecl, Klemsa, Navrátil, Horák, Sitta, Křepelka.
Trenéři: Ivan Čech, asistent Bohdan Hecl.

Nejbližší zápas

Sobota 22. března v 15.00 hodin na umělé trávě
FK SAN-JV Šumperk - 1. HFK Olomouc B