První vážnější akci měli hosté ve dvanácté minutě, kdy táhli akci středem, následně byla hra roztažena doprava, kde Vaněk střílel na přední tyč a Kreizl vyrazil míč na roh. Z rohu ale zahrozil o čtyři minuty později Šumperk, když se po centru Rozsívala odrazil míč k Podhornému, jenž však nedokázal prostřelit hradbu těl.

Jednu z nejhezčích akcí předvedli domácí fotbalisté ve 27.minutě. Kombinaci Podhorný-Nimmrichtr zakončil Podhorný střelou nad. O dvě minuty později postupoval z pravé strany sám Nimmrichtr, ale brankář Zádrapa jej vychytal.

První poločas toho více nenabídl. Mnoho fotbalové krásy k vidění nebylo, i přesto ale patřilo úvodní dějství k tomu lepšímu.

Ve druhém poločase se už ani jeden z týmů moc do šancí nedostával. Pouze čtyři minuty po změně stran kryl Kreizl tečovanou střelu.

V 68. minutě se dostal k odraženému míči hostující Přichystal, ale z úhlu mířil vedle. V nastaveném čase si vytvořil Šumperk mírný tlak, ale ani série tří rohů k nějaké velké šanci nevedla.

„Minulý týden jsem nebyl s klukama, viděl jsem jen video, ale myslím, že jsme na výkon navázali,“ srovnával obě utkání trenér Šumperku Bohdan Hecl.

„Celkově se mi ale nelíbí ta hra, je to z naší strany bojácné. Možná to přisuzuju lehce i začátku sezóny, než kluci dostanou to herní sebevědomí. Dnes většina hráčů zahrála pod svoje možnosti, líbily se mi pouze výkony stoperů a Bernarda. Soupeř na nás byl nachystaný. Byl to takový nehezký fotbal s málo šancemi,“ dodal domácí lodivod.

Šumperk – Rosice 0:0

Rozhodčí: Grečmal – Kulička, Malčánek. ŽK: Bernard – Selinger, Šíp. Diváci: 160.

Šumperk: Kreizl – Jurásek (46. Kotzmann), Smrž, Španihel, Olejník – Bernard, Ševčík (63. Dostál) – Podhorný (76. Rýznar), Rozsíval, Horák – Nimmricht. Trenér: Bohdan Hecl.

Rosice: Zádrapa – Buršík, Vaněk, Kugler, Hlavásek, Černý, Pazourek (77. Moučka), Selinger, Vítámvás, Šíp, Přichystal (81. Ullmann). Trenér: Petr Čejka.

MICHAL MUZIKANT