Do konce soutěže zbývá odehrát dvě kola, na nesestupové příčky nyní Šumperk ztrácí šest bodů, i počtáři mdlého rozumu je tak jasné, že záchrana je už jen teorií.

Ale když žije, mělo by se o ní poprat až na krev, což však v první půli domácí borci odmítali. Průměrný Brumov, za který hrálo v základu několik opravdu mladých hráčů (ročníky narození 1995, 1996, 1998, pouze dva nebyli narozeni v devadesátých letech), dělal vše lépe, vstřelil branku a čekalo se, zda potvrdí své vedení druhou, která by byla pro domácí definitivou.

A měl k tomu ve druhé půli několik více než slibných šancí, domácí nechali své soupeře vbíhat do šestnáctky snadněji než osamělá vdova mladého pošťáka k sobě do bytu. Jenže muška byla vždy neuvěřitelně vychýlena, fyzický trest by zasloužil především Josef Bartozel, který dostal přihrávku na hranu malého vápna (kde stál asi pět sekund, aniž by se někdo ve žlutých dresech snažil k němu alespoň přiblížit), míč si zastavil, rozhlédl se, zamířil na prázdnou bránu… a těsně, leč přece minul…

Domácí byli bezzubí, až centr Chlebka z pravé strany prošel do malého vápna, kde ho dorazil do sítě Jiří Kobylík. Šumperk trochu ožil, ale žádnou další větší šanci si už nevypracoval.

„Nejsem moc spokojený, především první půle byla z naší strany špatná. Kluci by měli hrát o svoji čest, o prémie, o radost z výhry, měli by předvést zodpovědnost vůči kolektivu, nic z toho tam nebylo. Ve druhé půli sice vynaložili úsilí, aby vyrovnali, což se podařilo, ale pocit ze zápasu nemám moc dobrý," přiznal šumperský kouč Bohdan Hecl.

Zápas nabídnul divizní podprůměr, velmi pregnantně to vyjádřil jeden z členů výpravy fanoušků Brumova při odchodu z ochozů: „Tak otřesný fotbal jsem v životě neviděl…" Budiž tato věta varováním pro ty, kteří chtějí za každou cenu hledat i na špatných výkonech něco pozitivního, neboť onen glosátor měl přes šedesát let a jistě viděl za svůj život hodně fotbalových bitev i propadáků…

FK SAN-JV Šumperk – FC ELSEREMO Brumov 1:1 (0:1)

Branky: 74. Kobylík - 32. O. Bartozel. Rozhodčí: Mojžíš – Streit, Futerko. ŽK: Naňák, Dekleva, J. Bartozel (všichni Brumov). Diváci: 80.
Šumperk: Kreizl – Z. Horák, Skopal, Reichl, Hruda – Demeter, Kobylík – Podhorný, Chlebek, L. Horák (46. Urbášek) – Kováč. Trenér: Bohdan Hecl.
Brumov: Urbánek – Miklas, Smolík, Šindler, Olin Bartozel, Školník, Naňák (80. Doležal), Horáček, Chovanec (88. Polach ), Dekleva, Josef Bartozel (86. Vaněk).

tabulka.