Pokud je nějaké slovo, které by co nejvýstižněji definovalo současný šumperský fotbalový tým, jistě je to slovo neškodní.

Šumperk nedokáže zvýšit tempo, ani když doma nedlouho před koncem prohrává, nepřidá na důrazu, když už si vypracuje nějakou šanci. Jeho projev je prostě bez šmrncu.

Možná silná kritika psaná pod dojmem další prohry, domácí se v první půli dostali do tří šancí, ze kterých se dalo skórovat. Nejzajímavější byl ve 20. minutě nepřímý kop ve vápně nařízený za šlapák, Váňa ale i kvůli teči kohosi ve zdi netrefil snad z pěti metrů bránu.

O chvíli později v malém vápně hlavičkoval nad Reichl, ve 33. minutě šel sám na gólmana Kováč, ze čtyř metrů vystřelil, ale gólman nepříliš tvrdou ránu vyškrábl na roh.

Ve druhé půli se domácí stále více trápili a šance počítali jen hosté. Nejdříve byl blízko gólu Los po centru Svozila, Los míči nastavil nohu a ten těsně minul břevno. To vzápětí trefil střelou z jedenáctky Svozil, další šance hostů už gólem skončila. Schön hlavou poslal Určice do vedení.

Domácí sice několikrát zamknuli soupeře před jeho šestnáctkou, kromě jednoho závaru šlo ale o převahu ryze platonickou. Žádná překvapivá nahrávka, žádná tvrdá střela, centry do vápna bez potíží chytal nepříliš mrštný gólman Nejezchleb.

Hosté zahrozili sedm minut před koncem, kdy Svozil ve velké šanci ve vápně neuvěřitelně přestřelil, definitivní tečku udělal Tomáš Los, který si naběhl do vápna na přihrávku a pohodlně střelou ke vzdálenější tyči rozradostnil své fanoušky, kteří do Šumperku přijeli povzbudit určické barvy.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první části nás domácí dostali pod tlak, měli tam několik standardek a šancí, naštěstí pro nás z toho nic nedali," prozradil k utkání trenér Určic Evžen Kučera.

„Po přestávce jsme se snažili hrát s balonem co nejvíce po zemi, bylo nám jasné, že protivník musí udělat nějaké body a bude mít více otevřenou obrannou fázi. Hned v první minutě jsme sice Šumperk pustili do jedné gólovky, s přibývajícím časem ale soupeř přestával být nebezpečný a naopak aktivita byla hlavně na naší straně, což jsme nakonec potvrdili dvěma góly," dodal spokojeně Evžen Kučera.

„Vytvoříme si nějaké šance, ale my nedáme gól z ničeho, ani z malého vápna. Jenže pak chybujeme, inkasujeme, u většiny hráčů jsem neviděl dobrý výkon. Spíše to bylo hluboko za mým očekáváním. Ani kvalitou, ani výdejem energie to nebylo zdaleka dobré," konstatoval Bohdan Hecl, trenér Šumperku.

Za týden jede Šumperk do Hranic, kde bodovat není snadné. Nyní ztrácí na nesestupovou příčku dva body, další porážka může být fatální. „No, to není dobré," řekl k situaci svého týmu Bohdan Hecl.

FK SAN-JV Šumperk – TJ Sokol Určice 0:2 (0:2)

Branky: 74. Schön, 89. Los. Rozhodčí: Běhal – Svoboda, Dorušák. ŽK: Chlebek, Kapl – Pekař, Zapletal. Diváci: 90.
Šumperk: Kreizl – Váňa (36. Podhorný), Z. Horák (80. Demeter), Skopal, Hruda – Přikryl, Reichl, Mlynář, Konečný  - Chlebek (66. Kobylík), Kováč (46. Kapl. Trenér: Bohdan Hecl.
Určice: Nejezchleb – Bokůvka, Škoda, Skopalík, Hochman – Schön, Svozil, Bednář, Pekař (55. Haluza) – Los (90. Javořík), Zapletal (74. Vaněk). Trenér: Evžen Kučera.

tabulka.