Stará Říše poprvé prohrála teprve v minulém kole a do té doby pouze jednou remizovala a byla na čtvrtém místě.

„Před zápasem jsem tým upozorňoval, že stojíme proti těžkému soupeři. Ale připomínal jsem klukům, že jsme doma hodně silní,“ přiblížil předzápasové výhlídky trenér Šumperku Hecl.

Utkání začali aktivněji domácí fotbalisté, kteří byli trochu více na míči. Vytvořili si v první poločase i dvě gólové šance. Miroslav Podhorný však nejprve ve vápně z voleje trefil přesně brankáře hostů a později prováhal nejlepší moment na střelu. Hosté si vytvořili také dvě šance, ale ani v jedné z nich netrefili bránu. Poté zahrozili třikrát, kdy trefili vždy bránu, ale Kreizl byl na místě a hlavně byl vždy máván ofsajd.

„Měli jsme častěji míč na kopačkách, ale na to se fotbal nehraje. Oba týmy si vytvořili zhruba stejně šancí v prvním poločase,“ komentoval první dějství Hecl.

Druhý poločas sice zpočátku začali aktivněji hosté ze Staré Říše, ale větší gólovou šanci si nevytvořili a tak Šumperk trestal. Střídající Ševčík se po krátkém pobytu na hřišti trefil nádherně zprvní, zpoza vápna pumelicí přímo do šibenice. Šumperk pak kontroloval výsledek a těsně před koncem se po akci na pravé straně dostal míč k Rozsívalovi, který vystřelil a vyražený míč se odrazil k Šinoglovi, který nelehkým kopem z voleje uklidil míč do odkryté brány a bylo rozhodnuto.

„Začátek druhého poločasu patřil hostům, byli nebezpečnější. Pak ale přišel náš žolík Ševčík a trefil se nádherně, podle mě minimálně gól měsíce,“ uznal krásu první branky domácí lodivod.

„Hrál se podle mě svižný fotbal, nahoru dolů. Hodně brejkových situací, ty měli hlavně hosté. Jsou to pro nás důležité body. Trošku jsme se vymanili z toho spodku tabulky. Myslím, že máme tým na to hrát vyšší příčky než předešlé dva roky. Jsem rád za to jak to dnes kluci odmakali,“ zakončil hodnocení utkání Hecl.

Šumperk v sobotu zajíždí k utkání do Žďáru nad Sázavou.

„Teď nás čeká těžký zápas ve Žďáru a už by to chtělo vyhrát i venku,“ přeje si šumperský trenér.

Šumperk : Stará Říše 2:0 (0:0)

Branky: 67. Ševčík, 88. Šinogl

ŽK: 0 – Neuman Rozhodčí: Vondryska, Kolář, Přikryl Diváci: 120

Šumperk: Kreizl – Jurásek, Španihel, Purzitidis, Olejník – Podhorný (77. Muzikant), Bernard (69. Křepelka), Dostál (55. Ševčík), Rozsíval, Šinogl – Nimricht. Trenér: Bohdan Hecl

Stará Říše: Neuman – Ujčík, Hekerle, Příborský, Heide, Severa, Kelbler, Vacek (72. Chlumský), Vodáček (74. Bastl) , Plichta, Šmíd. Trenér: Votěch Dvořák