Po rychlé brance Rostislava Baďury ze 2. minuty si ale Olomoučané na další trefy museli počkat.

Po změně stran však trenéři vyslali na trávník Jiřího Spáčila, který dvěma góly upravil na 3:0. Konečné slovo pak měl v 78. minutě Miloš Šidlík.

„Domluvili jsme si kvalitní konfrontaci s třetiligovým soupeřem, pro naše hráče to určitě byla dobrá škola, ale zase se nám to bohužel sešlo tak, že jsme nebyli kompletní. Někteří kluci nemohli kvůli práci, další se během dne dokázali zranit,“ litoval již poněkolikáté problémů se sestavou šumperský kouč Zdeněk Opravil.

„I přesto jsem chtěl, abychom hráli s patřičným sebevědomím a na hřišti si věřili, což se ze začátku dařilo. Snažili jsme se hrát poctivě zezadu, ale v ofenzivě to nebylo ono. Domácí měli určitě více ze hry. Ke konci nám navíc už došly síly, z toho pramenily ty inkasované góly,“ dodal pro Deník trenér Šumperku.

Další utkání sehrají jeho svěřenci až v úterý 21. července (původně se mělo hrát již tuto neděli), kdy od 17.30 přivítají na svém hřišti osmnáctku Sigmy.
SK Sigma Olomouc B – FK Šumperk 4:0 (1:0)

Branky: 60. a 77. Spáčil, 2. Baďura, 78. Šidlík.

Sigma B: 1. poločas: Gröger – Grečmal, David, Pavelka, M. Galus – Vybíral, Grygar, Hausknecht, Beňa – Langer, Baďura. 2. pololočas: Obzina – Twardzik, Bednár, David (60. Pavelka), M. Galus (60. Diblík) – Grečmal (75. Vybíral), Spáčil, Grygar (60. Hausknecht), Malacka – Hapal, Šidlík. Trenér: Augustin Chromý.

Šumperk: Kreizl – Jurásek, Liďák, Linet, Zrník – Nízký, Musílek, Cikryt – Ostrovka, Žák, Tran. Střídali: Elšík, Horký. Trenér: Zdeněk Opravil.

Fotbalisté Šumperku proti Letohradu. Ilustrační foto
Po kvalitním výkonu se Šumperk rozešel smírně s Letohradem