Šumperk nastoupil bez své mediální hvězdy Brazilce Antonia Neta, který si na tréninku natáhl stehno.

Navíc chvíli před přestávkou po dvou žlutých šel předčasně pod sprchy obránce Ladislav Szöcs. První žlutou viděl za srážku s gólmanem, druhou za faul na Pristáše.

Domácí chtěli ještě do přestávky přesilovku využít a měli dvě veliké šance, jenže šumperský gólman Šabo vytáhnul dva excelentní zákroky.

Dobrý zápas odehrál Lukáš Čemba. V 19. minutě vypálil ze dvaceti metrů a Šumperk vedl. Pak zakončil kombinaci s Mlynářem střelou k tyči a bylo to 0:2.

Pak se dočkali i domácí. Pobucký nepokryl důrazně Pristáše, ten posunul na Stebela a Havířov byl opět ve hře.

Třetí branku hostů zařídil z půlky Mlynář, když se protáhl mezi stopery, vypálil, jeho střelu gólman vyrazil, na Krchovu dorážku už ale byl krátký.

Zdálo se, že zápas je rozhodnut, jenže šest minut před koncem po rohu skončil míč v šumperské bráně: patrně od zad šumperského hráče, byl ovšem připsán Sáblíkovi.

„Závěr, to byly veliké nervy. Hodně nákopů do našeho vápna, spousta hlavičkových soubojů, naštěstí jsme to ustáli,“ uvedl Petr Strnad, kouč Šumperku.

„Utkání mělo velmi dobrou úroveň a vzhledem k tomu, že jsme skoro poločas hráli v deseti, tak si výhry cením. Stalo se ale to, co se občas stává, kluci se po vyloučení Szöcse semkli a hráli snad ještě lépe než v plném počtu,“ dodal Strnad.

MFK Havířov – FK SAN-JV Šumperk 2:3 (0:1)

Branky: 64. Stebel, 84. Sáblík – 19. a 60. Čemba, 82. Krcho. ČK: 79. Suchý – 42. Szöcs. Diváků: 200.
Šumperk: Šabo – Hruda, Pinkava, Skopal, Szöcs – Pobucký (65. Krcho), Navrátil, Mlynář, Čemba (90. Opravil), Horák – Kobylík (80. Galvan).

Dejte šumperským fotbalistům hlas v anketě ZDE

#nahled|https://g.denik.cz/58/c0/divize01110_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/58/c0/divize01110.jpg|tabulka#