Trenér divizního celku Bohdan Hecl řešil v týdnu nepříjemnosti. Nejprve minulý víkend musel Šumperk zrušit utkání v Uničově a následně i ve středu odřekl zápas proti osmnáctce olomoucké Sigmy.

„Trnul jsem, jestli vůbec zápas odehrajeme. Museli jsme kvůli marodce a pracovním povinnostem rušit zápasy,“ litoval promarněných příležitostí k tomu vyzkoušet nové hráče.

V prvním dějství šel Jeseník po rohovém kopu do vedení.

„Bylo to v prvním poločase takové neurovnané z naší strany, ale přisuzuji to i fázi přípravy. Jsme v její třetině, takže únava je znát a věřím, že se to ještě zlepší,“ hodnotil první půli Bohdan Hecl.

„Měli jsme tam nějaké šance, ale nebyli jsme lepším týmem,“ pokračoval.

Minimálně v tomto zápase se Šumperk zlepšil. Ve druhém poločase otočil na 3:1.

„Bylo to lepší a my jsme byli lepším týmem. Jsem rád, že tam bylo několik presingových situací, po kterých jsme získali míč,“ byl spokojený Hecl.

Nic na tom nezměnila ani branka po chybě v poslední minutě, která jen kosmeticky upravila skóre na konečných 3:2. „Jeseník má na krajský přebor dobrý tým,“ ocenil sílu soupeře šumperský kouč.

„Kvituju umělku v Jeseníku, protože je větší a splnilo to kondiční účel. Jsem rád, že jsem mohl vyzkoušet čtyři hráče, kteří jsou u nás na zkoušce. Jsou to Zrník, Pauler, Malínek a Nízký. Všichni dostali šanci. Navíc ještě jednáme o posilách, ale to je ještě v jednání a uvidíme, jestli to dopadne,“ zakončil hodnocení duelu.

Oba celky čeká příští víkend další přípravné utkání. Šumperk se v sobotu představí v Mohelnici. Ve stejný den nastoupí i Jeseník v Krnově.

Jeseník – Šumperk 2:3 (1:0)

Branky Šumperka: Podhorný, Nimrichtr , Ševčík
Sestava Šumperka: Kreizl (46.Max) - Zrník, Smrž (70.Ševčík), Nimrichtr, Jurásek - Bernard, Ševčík (46.Dostál) - Nízký, Rozsíval, Malínek – Pauler (46.Podhorný)