Šumperk letos musí snášet jednu kritiku za druhou, někdejší favorit divize má po pěti zápasech tři body a skóre 2:8 a jeho herní projev bývá často hodně diskutabilní.

Mohelnice sice také nevstoupila do soutěže dobře, ale nyní je v tabulce třetí.

Šumperk navíc musí řešit před soubojem s Mohelnicí post gólmana. Šabo je na svatební cestě, Kameník se zranil (patrně stehenní sval), klub tak narychlo zařizuje návrat z hostování Martinu Kreizlovi. „Mělo by to do středy klapnout," říká Bohdan Hecl, místopředseda klubu FK SAN-JV Šumperk.

Pokud ne, musel by asi do akce sedmnáctiletý Rostislav Kapl, který už byl na lavičce jako druhý gólman při nedělní remíze Šumperku s Otrokovicemi.

A ačkoliv by Šumperk potřeboval, žádné nové tváře proti Mohelnici nenasadí. „Už v neděli nastoupil obránce Filip Herynek, alespoň jednoho dalšího hráče chceme do týmu přivést, na tom pracujeme, ale kdy někoho seženeme, to v tuhle chvíli nevím," konstatoval Hecl.

Mohelnice bude postrádat Wolfa, který je zraněn, jinak by měla nastoupit kompletní. „Nečekám snadný zápas, Šumperk je v tabulce sice dole, ale to se prostě stane, že vám nevyjde vstup do soutěže. Musíme si dávat pozor na jejich standardky, mají tam vysoké hráče jako Opravila či Reichla, ale jinak mě moc nezajímá, s čím na nás vyrukují. Nestavím tým podle soupeře, vždy chci, abychom produkovali naši hru: nátlakovou agresivní hru," sdělil Deníku kouč Mohelnice Roman Sedláček.

Zápas předehrávaného 15. kola Mohelnice versus Šumperk se hraje ve středu 11. září od 17.00 hodin.