„Nabádal jsem hráče, ať se po minulé porážce zmobilizují,“ ohlížel se zpátky šumperský trenér Bohdan Hecl. „Ale musím říci, že po dnešním výkonu je mi úplně stydno. Snad ani nepamatuji, že bychom někdy předvedli tak špatný výkon. Hlavně první poločas byla jedna obrovská hrůza,“ štvalo ho.

Ke změně ve skóre došlo poprvé a zároveň naposledy ve 44. minutě. K překvapení domácích fanoušků poslal těsně před přestávkou míč do sítě Tomáš Jiroutek. V onu chvíli ještě netušil, že rozhodl. Za dveřmi šatny žluto-modrého týmu bylo během poločasové oddechu pořádně rušno.

„Ještě jsem se o pauze nikdy neprojevil v kabině tak negativně jako dnes,“ přiznal Bohdan Hecl. „Dokonce jsem musel prásknout dveřmi. Bylo to opravdu otřesné, hráči nechtěli pracovat pro tým, tedy až na výjimky. Mrzí mě to, protože podobnými výkony negujeme jinak podařenou sezonu,“ uvědomoval si.

Příští zápas až v červnu

Marodka, která Šumperk dlouhodobě trápí, se přitom začala vyprazdňovat. Přesto výběr nenašel recept na úspěch. „Ani žádný velký faul jsme neudělali, vše nám hrálo do karet. Je to jen a pouze o přístupu kluků k utkání. Tím mě dnes hodně naštvali,“ bědoval lodivod. Zlepšení nenastalo ani ve druhé půli, Ždírec nad Doubravou náskok uhlídal.

„Soupeř nás porazil gólem z prakticky jediné větší šance,“ popisoval šumperský stratég. „Potom už jim stačilo pozorně bránit. Jsem hrubě nespokojen. Jestli se ani po takové hrůze neprobereme, tak nevím.“

Fotbalisté Šumperk ještě nedávno doufali v posun na první příčku pořadníku. Teď ovšem musí nahánět aspoň třetí místo. V příštím kole mají volno. Opět půjdou do akce až v neděli 3. června, doma přivítají trápící se Havlíčkův Brod. Do konce ročníku jim zbývají sehrát tři duely.

FK Šumperk – TATRAN Ždírec nad Doubravou 0:1 (0:1)

Branky: 44. Jiroutek. Rozhodčí: Svoboda – Řezníček, Heger. ŽK: Kučera, Pátek (oba Ždírec). Diváci: 150.
Šumperk: Max – Ševčík (70. Dostál), Muzikant (59. Podhorný), Smrž, Rozsíval (74. Vejchoda), Nimrichtr, Jurásek, Bernard, Olejník, Horák, Šinogl. Trenér: Bohdan Hecl.
Ždírec nad Doubravou: Bílek – Michalec, Kučera, Štukhejl, Fikar, Novotný, Jiroutek, Pátek, Najman (85. Kolouch), Málek, Novotný. Trenér: Martin Slavík.