„Do utkání jsme vstoupili dobře. Podhorný byl sám před brankářem, ale trestuhodně šanci zahodil,“ litoval šumperský kouč Bohdan Hecl. Na obou stranách potom padly branky, které rozhodčí neuznal kvůli ofsajdu. „Nedokážu posoudit, jestli se jednalo o ofsajd. Ještě jsem záznam neviděl,“ dodal k situacím trenér.

Potom ale Šumperk vypadl ze hry a mohl děkovat skvěle chytajícímu Kreizlovi. „Chytil tam tisíciprocentní šanci,“ vyzdvihoval svého brankáře Hecl.

I do druhé půle vstoupili lépe hosté. „Hra se potom vyrovnala, ale do žádné šance jsme se my ani soupeř už nedostali,“ popisoval kouč. Celkově utkání moc fotbalového nenabídlo.

„Mrzí mě, že na momentálně nejlepší trávě v soutěži se hrál tak slabý fotbal. Nic moc jsme divákům neukázali,“ mrzelo ho a zároveň pochválil stav hřiště na Tyršově stadionu. Konečný remízový stav a vyrovnané množství šancí na obou stranách odpovídalo remízovému stavu.

Možnost napravit herní dojem budou moci šumperští fotbalisté v dalším kole divize, kdy v neděli od 17 hodin přivítají Bruntál.

FK Šumperk – SK Dětmarovice 0:0

Rozhodčí: Šimoník – Poláček, Galář. ŽK: Nimrichtr – Tomáš. Diváci: 120.

Šumperk: Kreizl – Zrník, Nimrichtr, Neuer, Olejník – Bernard, Rozsíval – Ostrovka (61. Tran Chi), Šumbera (72. Ševčík), Malínek (61. Nízký) – Podhorný. Trenér: Bohdan Hecl.