Na kdyby se ale ve fotbalu nehraje, a kdo viděl trápení domácího celku s nadšeně bojujícími Valachy, ten jistě bude chtít na tento zápas spíše zapomenout.

Šumperk sice vedl, ale jenže po ojedinělé akci. Hrálo se za mírného mrholení a téměř za tmy, ponurá atmosféra patrně paralyzovala domácí hráče více, než bylo zdrávo.

Po přestávce totiž domácí neuvěřitelně zkolabovali. Nepokrývali hráče ani prostory a hosté bez většího úsilí srovnali.

„Bylo to hodně hluché místo, stálo nás vítězství. Přitom jsem hráče upozorňoval, že zápas s Brumovem může rozhodnout i jediná branky,“ konstatoval trenér Šumperku Otto Jáně.

Domácí se pak hnali za vítěznou brankou, několikrát se ocitli na hraně nebo uvnitř pokutového území v nadějné palebné pozici, míče ale vždy v poslední chvíli odskakovaly na nohu soupeřů. Blízko úspěchu byl Hecl, který prokličkoval na hranu malého vápna a byl sražen, ovšem bez odezvy rozhodčího.

Šumperk nastoupil bez několika opor, chyběl především Miroslav Knápek a pravá strana obrany (Sitta, Valenta), svůj den ale neměla především záloha. „Ta opravdu moc nefungovala,“ připustil Jáně.

FK SAN-JV Šumperk – Brumov 1:1 (1:0)

Branky: 23. Růžička – 62. Řehák.

Šumperk: Šabo – Mráček, Král, Opravil, Strnad, Růžička, Reichl (87. Huf), Novák, Klemsa (73. Hecl), Křepelka, Horák (60. Mičunda).

Minulé kolo - ZDE.