„Úvodní trénink jsme měli v pondělí 4. července. Dnešní zápas hodnotím kladně, s výhrou jsme určitě spokojení a utkání splnilo účel. Důležité je, že se nikdo nám ani soupeři nezranil. Viděl jsem ve hře nové kluky, ať už z dorostu, či ukrajinskou posilu do obrany. My i hosté jsme měli problémy s lavičkou, máme nějaké absence. Ať už jde o marodku, tři kluci jsou zranění, jeden je po operaci, další nejspíš na operaci půjde. Do toho ještě nějaká dovolená. Proto je zatím situace taková, že jsme hráli ve dvanácti lidech,“ uvedl ve zkratce asistent Šumperku Roman Křepelka, jenž měl mužstvo na povel při neúčasti kouče Zdeňka Opravila, který je právě na dovolené.

Po bezbrankové první půli, ve které měli domácí fotbalisté o něco více šancí, se vše důležité odehrálo až během druhého dějství.

Nejprve utekl po pravé straně Adam Žák, který naservíroval míč přesně na nabíhajícího Petra Holíka a loňský dorostenec poslal střelou z první Šumperk do vedení.

Jenže o pár vteřin později bylo srovnáno, když domácí ztratili před šestnáctkou míč a Slezané po zemi k tyči dali na 1:1.

Později však přišly dvě velké chvíle šumperského tahouna Patrika Strnada, které nasměrovaly celek z podhůří Jeseníků za výhrou.

Domácí útočník se nejdříve trefil krásně z přímého kopu, kdy překvapil opavského gólmana a další trefu přidal ze samostatného úniku.

Hosté přesto ještě stačili duel zdramatizovat parádní ranou pod víko zhruba z pětadvaceti metrů. A o chvíli později dokonce orazítkovali břevno.

Ilustrační foto
Fotbalisté Šumperku zahájili přípravu. Tento víkend sehrají i první zápas

FK Šumperk – SFC Opava B 3:2 (0:0)

Branky: 63. a 70. Strnad, 50. Holík - Cempírek, Mikulenka.

Šumperk: Kreizl (46. Žanda) – Kováč, Smrž, Ostrokon, Jurásek – Linet – Holík, Musílek – Žák, Elšík, Strnad. Střídal: V. Dostál. Trenér: Roman Křepelka.

Opava: Kubný - Vrána (46. Cempírek), Kutty, Blažej – Mikulenka, Jaroszek, Ceniga, Jelínek – Dobek (70. Mičola), Žídek, Silbert. Trenéři: Zbyněk Pospěch, Tomáš Mičola.