Ostravský kouč Mika přitom přišel do Šumperku zhruba v polovině září, u týmu tak vydržel něco přes měsíc. Před tím vedl od letní přípravy tým Petr Mrázek, který měl navázat na výsledky Petra Strnada, jenž se stal šéftrenérem šumperského Sportovního střediska mládeže.

Šumperk několik sezon usiloval o postup do třetí ligy, patřil k velikým favoritům soutěže. Letos se ale nevídaně trápí a je terčem veliké kritiky veřejnosti i médií. V současné době hraje o udržení se v soutěži.

Bohdan Hecl je fotbalovým fanouškům velmi dobře znám. Někdejší veliký talent šumperského fotbalu už několik sezon trénuje mládežnické týmy klubu FK SAN-JV Šumperk. Nyní by měl zvednout jeho mužský celek.

„Povedu tým do konce podzimní části sezony, což jsou dva, možná tři zápasy. Co se bude dít během zimní přestávky, to je nyní otázka," uvedl pro Deník Bohdan Hecl. „Asi největším úkolem zatím bude zvednout hráčům sebevědomí, ten tým není tak špatný, jak to zatím vypadá, ale prostě se mu nedaří, leží na něm deka," dodává Hecl.

Dodává, že během léta z týmu odešli tři stopeři, místo nich však nepřišly adekvátní náhrady. „Tady asi bude zakopaný pes. Ti, co odešli, byli na divizi nadstandardní hráči. A když nehraje dobře obrana, špatně hrají i tvořiví hráči před nimi," vysvětluje Hecl.

Ten se pokusí první body coby kormidelník divizního týmu mužů získat v neděli dopoledne v Brumově. Ten je dvanáctý a má o čtyři body více než čtrnáctý Šumperk.