Woitek stále platí za solidní fotbalový talent, hráč Jeseníku však nebude na jaře pokračovat v šumperském dresu, vyzkouší si třetí ligu za Mikulovice.

„Pro nás je to veliká ztráta, takového hráče nahradit je velmi obtížné, s našimi možnostmi možná i nemožné. Budeme za něho hledat náhradu, ale je otázka, jak se nám Woiteka podaří nahradit," říká Bohdan Hecl, trenér Šumperku.

Proti Letohradu však měl hecl k dispozici Jiřího Kobylíka, který už za Šumperk hrával, podzim strávil v Mikulovicích a nyní je hráč Sigmy opět v Šumperku. „Jirka je pro nás posilou, bylo to znát už v utkání s Letohradem," souhlasí Hecl.

Do hry se zapojil i další hráč Sigmy stoper Lukáš Herynek, dále zábřežský útočník Antonín Kapl. „Ten je u nás na zkoušce, uvidíme, jestli zůstane," vysvětluje Bohdan Hecl.

V bráně se po zranění achilovky konečně objevil Ladislav Šabo, na marodce dále zůstávají Zdeněk Horák, Lukáš Kováč a také Lukáš Horák, který měl nehodu na kole, je po operaci ramene a jak to vypadá, mimo hru bude dobré dva měsíce. Na odchodu z týmu (patrně do Velkých Losiny) je Martin Macek.

„Měli jsme už tým vcelku pohromadě, jenže se zranil Lukáš Horák a pryč je Lukáš Woitek, což jsou velké ztráty. Mít tyhle dva hráče k dispozici, byl bych spokojený," konstatuje Bohdan Hecl.

Spokojený je i s průběhem přípravného utkání s divizním Letohradem. První gól dal hlavou zkušený Roman Skopal, druhý přidal mladík Podhorný (1996), který má mezi spoluhráči přezdívku Lafata. „Podhorný totiž také z pěti šancí čtyři promění," směje se kouč Hecl.
Další prověrkou bude sobotní zápas v Uničově, který začíná ve 13.00 hodin.

FK SAN-JV Šumperk – FK OEZ Letohrad 2:0 (1:0)

Branky: Skopal, Podhorný.
Šumperk: Šabo (Kreizl) – Přikryl, Herynek, Skopal, Hruda – Mlynář, Reichl, Kobylík – Patsch, Kapl, Moravec. Střídali: Šabršula, Baláž, Podhorný, Urbášek. Trenér: Bohdan Hecl.