Aktuálně mají svěřenci koučů Zdeňka Opravila a Romana Křepelky v rozpisu tři přátelská utkání (pokaždé proti diviznímu soupeři). To první pak odehrají již tuto sobotu 9. července od 10 hodin doma proti záloze Opavy. Střetnutí proběhne na zadní travnaté ploše Tyršova stadiónu.

„Do přípravy vstupujeme s kádrem, ve kterém jsou odchody některých hráčů z minulé sezóny řešeny doplněním z kluků, co věkově opustili kategorii dorostu. Na posílení týmu ještě pracujeme. Věřím, že se nám podaří poskládat celek, který může minimálně navázat na uplynulý divizní ročník,“ prozrazuje na klubovém webu FK Šumperk kouč Zdeněk Opravil.

Následující dvě soboty se celek z podhůří Jeseníků v rámci přípravy představí v Letohradě a poté na svém hřišti přivítá 1. HFK Olomouc.

Závěr měsíce, konkrétně 30. červenec, již bude ve znamení ostrého utkání, když v tomto termínu nastoupí šumperští hráči k pohárovému klání na hřišti divizního nováčka Břidličné.

Mistrovskou soutěž následně odstartují v neděli 7. srpna doma proti Kozlovicím, potom jedou do Vsetína a na výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa se mohou těšit na derby se Šternberkem.

Aktuální kádr FK Šumperk v přípravě

Brankáři: Martin Kreizl, Jakub Žanda
Obránci: Robert Jurásek, Artem Ostrokon, Paris Purzitidis, Marek Smrž
Záložníci: Vladimír Dostál, Petr Holík, Marek Horký, Stanislav Lavrovič, Petr Linet, Ondřej Musílek, Miroslav Podhorný
Útočníci: Marek Elšík, Yevhen Ostrovka, Patrik Strnad, Adam Žák