Přerov totiž vyhrál nad Určicemi a má na předposlední Karvinou dva body náskok. Ani výhra karvinských v posledním kole tak nemusí znamenat záchranu.

To Šumperk si může poslední kolo letošní sezony užít. Na domácím trávníku přivítá v derby jako již jistě sestupující celek Mohelnici, a přestože ani jednomu z celků o nic nejde, existuje naděje, že tentokrát Tyršův stadion překoná magickou hranici stovky diváků na utkání šumperských fotbalistů.

Domácí do existenčního utkání překvapivě nastoupili bez posil z ligového áčka, naopak na soupisce bylo několik dorostenců.

Však byl proto zpočátku Šumperk jasně lepším celkem, několik šancí sice nedal, pak se ale prosadil zkušený Roman Skopal, který se dostal po rohu k dorážce. Vzápětí mohl zvýšit Kováč, ale proměňování šancí je disciplína, která šumperským borcům nejde.

Domácí ale dokázali zápas otočit, když Denis Siekiera poslal do sítě gólmanem Šabó vyražený centr, pak dostal Karvinou do vedení hlavou Jan Uher.

Radost domácích mladíků ale trvala jen chvíli, v nastaveném čase první půle po rohu vyrovnal šumperský kapitán Lukáš Reichl.

Domácí ve druhé části svého soupeře kombinačně zcela přehráli, ovšem větší šanci si nevytvořili, Šumperk se k vápnu Karviné dostal jen sporadicky.

Vyjádření šumperského kouče Bohdana Hecla se získat nepodařilo, zajímavostí jistě je, že z vedení šumperského klubu zápas nesledoval osobně téměř nikdo. I tak se hraje o záchranu…

MFK OKD Karviná B – FK SAN-JV Šumperk 2:2 (2:2)

Branky: 40. Siekiera, 44. Uher - 23. Skopal, 45. Reichl. ŽK: Kurušta, Taraba, Janík - Kobylík, Skopal, Z. Horák.
Karviná B: Pastornický - Taraba, Káňa, Janík, Berešík (83. Nowinski) - Duda, Koutný (64. Ryšavý) - Uher (64. Procházka), Siekiera, Puchel - Kurušta (73. Molnári). Trenér: Lubomír Vlk.
Šumperk: Kreizl – Z. Horák, Skopal, Reichl, Hruda – Demeter, Kobylík – Podhorný, Chlebek, L. Horák (46. Urbášek) – Kováč. Trenér: Bohdan Hecl.