Divizní celek tedy uspěl již v šestém ze sedmi dosavadních zápasů před startem soutěže a také proti zástupci jihomoravského krajského přeboru splnil normu minimálně tří vstřelených branek.

„S dnešním výsledkem jsem spokojený, hodně se mi líbil zejména první poločas, i když na můj vkus jsme některé akce tahali zbytečně středem hřiště, který byl zahuštěný a těžko jsme tam procházeli. Ale jakmile jsme hru zjednodušili, dostávali jsme se do finální fáze. Výrazněji jsme se však prosadili až po přestávce,“ prozradil na úvod Deníku šumperský kouč Zdeněk Opravil.

„Potěšil mě výkon kluků z dorostu, nebáli se, hráli přímočaře, byli na míči a navíc se postarali také o góly, což jim může zvednout sebevědomí. Takže tentokrát opravdu převládají pozitivní dojmy,“ doplnil trenér domácích.

V první půli se Šumperk prosadil pouze jednou, navíc s notným přispěním soupeře, během druhé části ale již na hřišti dominoval, což vyjádřil také střelecky. Hostům poté s přibývajícím časem viditelně docházely síly.

„Jsou v našem kraji na kondičním soustředění, takže bylo vidět, že mají něco v nohách. Ale jsem rád, že jsme zápas mohli odehrát a vyzkoušeli širší kádr hráčů,“ sdělil na závěr Zdeněk Opravil, jenž na každý z poločasů proti Brnu připravil odlišnou jedenáctku.

Zápasová příprava divizního Šumperku pokračuje již v neděli 11. července. Od 10 hodin nastoupí k duelu na hřišti Rýmařova.

FK Šumperk – FC Sparta Brno 5:0 (1:0)

Branky: Linet, Žák, Václavek, Barčík, Podhorný.

Šumperk, 1.poločas: Pitron – Jurásek, Smrž, Liďák, Bouchal – Dostál, Linet, Lavrovič – Strnad, Navrátil, Malacka. 2. poločas: Kreizl – Matura, Morong, Smrž, Barčík – Horký, Komínek, Lavrovič – Žák, Václavek, Podhorný. Trenér: Zdeněk Opravil.