V sestavě Šumperku nastoupili hned čtyři fotbalisté ročníku 1997 a další čtyři hráči pouze o rok starší, hosté pak postrádali Demetera, Konečného či Barcala.

„Stále jsme limitováni tím, že nás je málo, ale rozhodně nechceme sázet na předražené nákupy, chceme jít hlavně cestou, kdy budeme dávat prostor vlastním hráčům a těší mě, že ti mladí na sobě pracují, chtějí se zlepšovat a svou energií následně dokáží strhnout i ty starší kluky," prozradil úvodem trenér Šumperku Bohdan Hecl.

„A právě třeba na hřišti Letohradu jsme dokázali zúročit naši dosavadní poctivou práci, bylo vidět, že náš výkon jde nahoru. Průběh dnešního utkání mě udělal velkou radost. Nejde ani tak o výsledek, byť každá taková výhra pomáhá v sebevědomí tomuto velmi mladému týmu," řekl dále šumperský kouč.

ČTĚTE TAKÉ: Fotbalisté Mohelnice o víkendu stoprocentní, vyhrál A-tým i záloha

Na nekvalitní umělce a v mrazivém počasí sice nezačali hosté příliš dobře, když úvodní dvě šance měl soupeř, pak ale převzal iniciativu Šumperk, byl více na míči a dokázal se nastěhovat na polovinu soupeře.

První vážnou možnost hostů ještě zakončil střelou do břevna Nimrichtr, poté ale Lukáš Horák vystihl protivníkovu malou domů a poslal svůj celek do vedení.

Stejný hráč dal po přestávce i druhý šumperský gól, později stačil Letohrad už pouze snížit na konečných 1:2. To již hosté dohrávali nejen bez svého dvougólového střelce, ale i dalších zkušenějších borců Jindry, Hrudy a Reichla, které nechal trenér odpočívat, aby více prostoru dostali mladí hráči.

„Celý týden jsme pracovali na presingu a kluci nesčetněkrát dokázali na soupeře vyvinout tlak a získávat míče v těchto situacích. Samozřejmě vše je podložené jejich pracovitostí na tréninku a dobrou kondicí. Máme ještě tři týdny, abychom mužstvo optimálně nachystali a pak i doplnili. To je samozřejmě potřebné, protože boj o záchranu nemůže ležet jen na mladých hráčích," uvedl závěrem Bohdan Hecl.

FK Letohrad – FK Šumperk 1:2 (0:1)

Branky Šumperku: L. Horák 2.

Šumperk: Kreizl – Hruda, Jindra, Nemeth, Jurásek – Reichl, Kotzmann – Rýznar, L. Horák, Podhorný – Nimrichtr. Střídali: Dostál, Z. Horák, Morong, Málek. Trenér: Bohdan Hecl.

ČTĚTE TAKÉ: Zábřeh podlehl v přípravě diviznímu Rýmařovu