Opava je lídrem třetí ligy, tedy soutěže, do které by Šumperk co nejdříve rád nakouknul. Ovšem soudě podle středečního pohárového klání, je to přání z říše snů.

Šumperk svého soka snad s výjimkou jedné akce ani jednou neohrozil, celé dlouhé pasáže strávil téměř bez pohybu jen stínováním hráčů hostů. Opava měla tolik šancí, že konečné skóre je ještě pro domácí milosrdné.

Je opět otázkou, zda domácím na repertoáru zcela chybí bojovnost, nebo zda na soupeře opravdu neměli.

„Nehráli jsme v tradičním složení a ukázalo se, že bez Zatloukala či Pinkavy tým na lepší výkon neměl. Chtěli jsme hrát na Křepelku na hrotu s tím, že ho budou podporovat křídla, ale Opava nás k tomu vůbec nepustila,“ konstatoval šumperský kouč Petr Strnad.

Hosté šli rychle do vedení, když lehce prošel do malého vápna Klesnil a šouráčkem poslal míč k tyči.

Poločas se pak odehrál v poměrně poklidném tempu, kdy se Opava trápila ve finální části: Zapletal sám hlavičkoval ve vápně těsně vedle, Halaška utekl Skopalovi a na hraně vápna vystřelil opět těsně vedle, Partyš sám v šestnáctce neprostřelil gólmana, chvíli před přestávkou hlavičkoval snad pět centimetrů vedle tyče Klesnil.

„Šumperk nám v první půli byl soupeřem. My sice dali rychle gól, ale domácí pak přece jen kladli nějaký odpor. Po našem druhém gólu si už ale s námi nevěděli rady,“ uvedl kouč Opavy Josef Mazura.

Jeho tým dal po přestávce dva slepené góly. Nejdříve se překrásně trefil do šibenice ze dvaceti metrů z přímého kopu Čáp, hned vzápětí Halaška dorazil do brány balon, který neudržel domácí gólman po ráně Žmolíka.

Gólový účet uzavřel hlavou z poměrně těžkého úhlu zcela nepokrytý Klesnil.

„V první půli jsme dost kazili nahrávky, nebyli jsme agresivní, výkon ve druhé části už byl o hodně lepší,“ dodal Mazura.

„Výsledek je zasloužený. Pro nás je důležitá divize, tam musíme zabrat. Opavu jsme chtěli potrápit, ale nešlo to,“ podotknul Strnad.

Opava ve třetím kole Ondrášovky Cupu narazí na Varnsdorf, který překvapivě vyřadil na penalty vršovické Klokany.

FK SAN-JV Šumperk – SFC Opava 0:4 (0:1)

Branky: 4. Žmolík, 54. Čáp, 55. Halaška, 69. Klesnil. Rozhodčí: Horák – Antoníček, Machálek. ŽK: Křepelka (Špk). Diváků: 400.
Šumperk: Šabo – Szöcs, Skopal, Navrátil, Horák – Pobucký (63. Dratva), Hruda (57. Mlynář), Kobylík, Novák, Krcho (46. Čemba)– Křepelka. Trenér: Petr Strnad.
Opava: Novák – Kiša, Cigánek, Švrček, Čáp – Žmolík, Wirth, Partyš, Zapletal (33. Schaffartzik) – Halaška (59. Chmelíček), Klesnil (69. Korčian). Trenér: Josef Mazura.

SOUVISEJÍCÍ: Opava slaví výhru nad Šumperkem a smutní po Bohemce