S trochou škodolibosti by jeden řekl, že těch pět set kilometrů tam a zpátky za ten gólový ranec jistě stálo. Hosté jeli do Pelhřimova s okřídleným přáním hrát ze zabezpečené obrany, což moc neklaplo, neboť ve dvacáté minutě po dvou brejcích vedli domácí o dvě branky. Šumperk vždy ztratil míč při svých nepříliš nebezpečných manévrech okolo domácí šestnáctky, aby mu domácí ukázali, jak se řeší gólové situace.

„V tom byl největší rozdíl mezi námi a domácími. My měli problémy s agresivitou, kombinací, špatně jsme řešili situace před bránou. Domácí ze dvou úvodních šancí dvakrát skórovali," uvedl Ladislav Šabo, asistent šumperského trenéra.

Po přestávce šumperští borci vlétli na trávník s tím, že sníží a zápas se pokusí otočit. Jenže dvě minuty po výkopu neubránili roh a domácí hráč neobsazen hlavičkoval do šibenice. Za další čtyři minuty vystihl domácí hráč špatnou malou domů šumperských zadních řad a bylo to 4:0.

Hosté se dočkali čestného úspěchu, když se Pezzoti dostal v šestnáctce k míči a podél gólmana se trefil k tyči.

„Herně to byl vyrovnaný zápas, ale fotbal se rozhoduje před šestnáctkami nebo ve vápně a tam jsme byli horší," dodal Ladislav Šabo.

FK Pelhřimov – FK Šumperk 4:1 (1:0)

Branka Šumperku: 70. Pezzoti. Vývoj skóre: 4:0, 4:1.
Šumperk: Kreizl - Hruda, Šalamoun, Barcal, Vývoda (10. Németh) – Nimmerrichter (78. Rýznar), Reichl, Konečný, Šabršula (70. Jurásek) – Podhorný, Pezzoti. Trenér: Zdeněk Strouhal.