Žluto-modří měli první červnový víkend za úkol především spravit divákům chuť po předchozích dvou zpackaných zápasech.

Nejprve padli v polovině května s vedoucí Vrchovinou (1:3), pak si tři body z podhůří Jeseníků vezl i Ždírec nad Doubravou (0:1). Tentokrát ale Šumperští nezaváhali, ukázali útočnou sílu.

„Věděli jsme, že hrajeme proti týmu, který zachraňuje ligu, což je vždycky těžší. Navíc nám vzhledem k postavení v tabulce trochu opadla motivace,“ řekl po konci mače trenér Šumperku Bohdan Hecl.

Fotbalisté Mohelnice. Ilustrační foto
Fotbalová Mohelnice hlásí restart, bude hrát krajský přebor

„Ale měli jsme teď delší dobu volno, což nám pomohlo. Kluci si orazili, nebyli tak zavaření. I proto hlavně v prvním poločase předváděli dobrý pohyb,“ těšilo ho.

Domácí poslal do trháku už v 19. minutě Jan Nimrichtr. Ačkoli Havlíčkův Brod brzy odpověděl trefou Daniela Hejkala, Nimrichtr přidal druhý gól, vrátil mančaftu sebevědomí.

Slovan ještě více potopili Filip Rozsíval a Miroslav Podhorný, kteří těsně před přestávkou zvýšili už na 4:1 pro Šumperk. První jmenovaný skóroval z penalty, Podhorný pověsil míč ukázkově pod horní tyčku.

Ještě dvakrát venku

„I za jasného stavu jsem měl nějaké výhrady,“ upozornil Hecl.

„Ne každý byl připraven odevzdat pro tým všechno. Navíc hosté potom dohrávali v deseti, takže jsme klidně mohli přidat další branky. Nestalo se. Každopádně buďme rádi za vítězství, to se vždycky počítá.“

Přitom mnohokrát během druhé půle chybělo málo k další změně na výsledkové tabuli. Jako například v závěrečných patnácti minutách, kdy sám na soupeřova gólmana unikal Rozsíval. Vyložená šance mu však protekla mezi prsty, pouze přestřelil.

Šumperk porazil Havlíčkův Brod 4:1 a s fanoušky se rozloučil radostně. V předposledním kole vyrazí bojovat o body do Bzence, následně jej čekají Rosice. Právě s nimi svede tahanici o třetí místo pořadníku divize D.

„I venku ještě chceme nějaké body vydolovat,“ měl jasno Bohdan Hecl.

„Můžeme mít klidnou hlavu, nemusíme se stresovat o konečné umístění,“ zakončil. Jeho svěřenci slavili poprvé od 6. května, kdy shodným výsledkem zdolali Strání.

FK Šumperk – FC Slovan Havlíčkův Brod 4:1 (4:1)

Branky: 19. a 29. Nimrichtr, 36. Rozsíval (penalta), 39. Podhorný – 26. Hejkal. Rozhodčí: Pospíšil – Vojáček, Malčánek. ŽK: Svoboda, Háněl, Pártl. ČK: Pártl. Diváci: 100.

Šumperk: Max – Ševčík (56. Dostál), Smrž, Podhorný (56. Muzikant), Rozsíval, Nimrichtr, Jurásek, Bernard, Olejník, Šinogl (75. Kotzmann). Trenér: Bohdan Hecl.

Havlíčkův Brod: Zelenka – Svoboda, Plíšek, Ladislav Peřina, Heněk, Háněl (67. Pabousek), Ondráček (73. Jiří Peřina), Hejkal, Pártl, Karlík, Štědrý (77. Henek). Trenér: Miroslav Plíšek.