Minulý týden Šumperk doma zlomil nepříznivě se vyvíjející se zápas s Novým Jičínem, takže chtěl další alespoň bod do tabulky přidat v Lískovci. A začal solidně, soupeře přehrával, jenže své šance pálil na prach a sám je po hrubých individuálních chybách nabízel soupeři.

První branka přišla po špatném odkopu Reichla, Pelán prohrál hlavičkový souboj a Kovařík propálil Kreizla.

Pak přišel zkrat Macka, který na polovině hřiště nesmyslně zezadu fauloval soupeře, takže byl vyloučen. I v deseti si šumperští borci vypracovali tři gólové šance, jenže mezitím se gólman špatně dohodl s obráncem, kdo si půjde pro míč, šel si pro něj Kovařík a opět skóroval.

Třetí domácí brance předcházela další šumperská minela: hráč chtěl vzít míč skluzem, ale netrefil se, takže Šigut šel sám na bránu a skóroval. „Stačilo k protihráči přiběhnout a nic by se nestalo. Proč do toho šel skluzem, to nechápu," uvedl šumperský kouč Jiří Mika.

Pro pořádek, i čtvrté brance lískovce předcházel seriál chyb. Šumperský aut skončil z ruky šumperského hráče hned na noze soupeře, hosté pak prohrávají dva souboje za sebou a akce končí gólem.

Šumperský zmar je za stavu 4:0 korunován zahozenou penaltou. Domácí faulovali ve vápně Gábora, gólman ale penaltu Pobuckému chytil.

„Sice kluci bojovali, soupeře přehrávali, ale dělají tak hrozné individuální chyby, že prostě nemohou vyhrát zápas," posteskl si Mika.

Šumperk je nyní v šestnáctičlenné tabulce třináctý, v neděli doma hostí čtrnáctý Přerov, tým, který se také překvapivě a nečekaně trápí. Pro oba celky bude tento souboj zápasem podzimu, kdo prohraje, může jít na sestupové příčky.

„Je to tak, musíme vyhrát, na kluky to bude velký tlak, ale nedá se nic dělat," dodal Jiří Mika.

TJ Sokol Lískovec – FK SAN-JV Šumperk 4:0 (1:0)

Branky: 32. a 62. Kovařík, 72. Šigut, 79. Curylo. ČK: 53. Macek (Š.). Diváci: 80.
Šumperk: Kreizl – Hruda, Reichl, Pelán, Macek – Novák (85. Kocourek), Mlynář – Pobucký, L. Horák (72. Gábor), Bajger (80. Z. Horák) – Woitek. Trenér: Jiří Mika.