„Jsem určitě spokojený, že jsme neinkasovali, protože poslední dobou jsme s tím měli velké problémy, když jsme dělali hrozné minely, dnes jsme se chyb vyvarovali a dařilo se nám i ve hře dopředu,“ konstatoval trenér Šumperku Zdeněk Opravil.

Úvodní desetiminutovka ale patřila hostům z Rýmařova, potom však převzali iniciativu domácí fotbalisté, do poločasu se ale prosadit nedokázali.

„Byli jsme častěji na míči, měli i více šancí. Po přestávce jsme soupeře přehráli po všech stránkách a hosté možná trochu odešli fyzicky. Využili jsme tři šance a několik další ještě zahodili,“ uvedl dále Zdeněk Opravil.

Úvodní trefu zápasu obstaral hlavou Nimrichtr po rohovém kopu Kováče. Poté se díky pěkné nahrávce Dostála prosadil z brejku Ostrovka, když po souboji s gólmanem zakončoval do odkryté brány. Skóre pak uzavřel Nízký.

V sobotním utkání Šumperk představil novou posilu Martina Zedníčka (2001), který přišel do mužstva na zkoušku z olomoucké Sigmy.

Generálku před startem divize sehrají svěřenci Zdeňka Opravila v sobotu 7. března na hřišti Bruntálu. Úvodní mistrovské klání jara pak absolvují o dva týdny později na hřišti posledních Všechovic.

FK Šumperk – Jiskra Rýmařov 3:0 (0:0)

Branky: Nimrichtr, Ostrovka, Nízký

Šumperk: Toman – Olejník, Smrž, Španihel, Kováč – Zedníček, Dostál, Lavrovič – Ostrovka, Nimrichtr, Jurásek. Střídali: Kreizl, Žák, Nízký, Sadil. Trenér: Zdeněk Opravil.