Svěřenci Evžena Kučery stále hájí domácí neporazitelnost. V neděli přivítali na svém trávníku Šumperk a po zápase různých poločasů vybojovali další domácí remízu.

První půle vyšla daleko lépe Šumperku. Hosté byli agresivnějším týmem, který se neustále dral dopředu. Už ve třetí minutě zahrozili před Nejezchlebovou branou. Spolupráce Horáka s Mlynářem dělala určickému brankáři vrásky. První šance domácích přišla až ve třiatřicáté minutě, když zleva vystřelil Hochman, ale pozorný Kreizl balon chytl. O dvě minuty později se pustil dopředu Kopečný, ale Kreizl jej nedovoleně zastavil. Sudí Dresler nařídil penaltu, tu však Los neproměnil. V závěru poločasu byli opět lepším týmem Šumperští, ale branku dát nedovedli. Velkou zásluhu na tom měla obranná dvojice Zbožínek, Rus, která přiváděla hostující útočníky k šílenství.

„Musím objektivně přiznat, že se nám první poločas moc nepodařil. Nehráli jsme to, co jsme si představovali. Způsobily to trošku ty změny, chybějí nám zranění Svozil, Haluzka
a vyloučený Vaněk, ale zase máme šestnáct hráčů a oni se 
s tím musejí pobít. Šumperk má nového trenéra, takže jsme čekali, že budou hodně jezdit, což se nám potvrdilo. My jsme nehráli svou hru," okomentoval první půlku určický kouč Evžen Kučera.

I začátek druhé půle patřil hostům. A už po třech minutách překonal Nejezchleba elegantním obloučkem Woitek. Vzápětí mohl ještě zvýšit, ale Nejezchleb už byl pozorný. Domácí tým inkasovaná branka nabudila a jeho výkonnost začala vzrůstat. Především Tomáš Los se dostával do velmi slibných příležitostí. V šedesáté třetí minutě vyrazil Kreizl jeho šanci na roh. Při jeho kopání se dostal do velké příležitosti Zbožínek, ale mířil nad. Střelecký hlad však ukojil vzápětí, když z hranice šestnáctky tvrdou ránou srovnal na 1:1. Konec zápasu už patřil Určickým, kteří se postupně dostávali do útoku. Bokůvkova hlavička však letěla nad a Aleš Rus nastřelil pouze tyč. Určice tedy doma opět remizovaly 1:1.

„Ve druhé části jsme se už dostali ke své hře. Škoda toho začátku, kdy jsme dostali na 0:1. Potom jsme už měli zápas ve své režii. Byla jen otázka času, než se nám podaří minimálně srovnat. Výsledek 1:1? Zase jsme neprohráli," pochvaloval si Kučera.

„Já si myslím, že kluci podali dobrý, agresivní a běhavý výkon. Měli jsme šance, které jsme bohužel neproměnili. Soupeř si ke konci taky nějaké vytvořil a naštěstí také nedal. Brankář nás podržel při penaltě. Já jsem s kluky spokojen. Trénuji s nimi teprve dva tréninky a něco si ještě musíme vysvětlit. Jde ale vidět, že pochopili, že bez běhání se nevyhrává," řekl po utkání nový šumperský trenér Jiří Mika.

TJ Sokol Určice – FK SAN-JV Šumperk 1:1 (0:0)

Branky: 64. Zbožínek – 48. Woitek. Rozhodčí: Dresler – Slavík, Paskal. ŽK: Matoušek, Skopalík, Bokůvka – Kreizl, Novák, Reichl, Gábor. Diváků: 297.
Určice: Nejezchleb – Rus, Zbožínek, Skopalík, Ján – Zapletal, Matoušek, Pekař (53. Bokůvka), Hochman – Kopečný (41. Halouzka), Los. Trenér: Evžen Kučera.
Šumperk: Kreizl – Bajger (88. Z. Horák), Pelán, Herynek, Macek – Reichl, Novák, Woitek (72. Hruda), Pobucký (78. Gábor) – L. Horák, Mlynář (68. Opravil). Trenér: Jiří Mika.