Začátek sezony ale nevypadal vůbec dobře, když po třech zápasech měli na svém kontě svěřenci Bohdana Hecla pouhý bod při skóre 0:8. „Na začátku soutěže jsme měli těžký los, ale na to jsem byl připravený. Měli jsme v prvních zápasech problémy, protože jako každý rok pro nás bylo těžké poskládat tým. Není lehké tady v okolí najít hráče, kteří by měli na to, divizi hrát a ještě navíc na sobě chtěli pracovat,“ hodnotil nepovedený vstup do soutěže a jeho možné příčiny trenér Hecl.

Poté to ale šumperským fotbalistům začalo šlapat. Dotáhly se všechny přestupy, většina hráčů se uzdravila a začaly přibývat také body. „Jsem rád, že to hrajeme s mladými kluky, v tom vidím velké pozitivum. Jsou už zkušenější, než když tu soutěž hráli poprvé. Navíc tým doplnili hráči ve středním fotbalovém věku, což hodně pomohlo tomu, že jsme zvládli těžký začátek,“ hledal důvody zlepšení šumperský lodivod.

Po roce byl Šumperk přeřazen z Divize E zpět do déčka, což znamená pro jeho hráče delší cestování. „Soutěž mě ničím nepřekvapila, je stejná jako dva roky zpátky. Přijde mi malinko lehčí než éčko, ale zase se tam nahoře vytvořily silné týmy, které jsou dobře doplněné, hlavně Tišnov,“ komentoval úroveň soutěže kouč.

Největší zbraní je pro celek z podhůří Jeseníků domácí Tyršův stadion. Na něm ztratili body pouze v prvním domácím utkání (0:0 s Tasovicemi) a při měření sil se suverénním Tišnovem (1:4). Ve zbylých pěti zápasech zůstali vždycky tři body doma. Celkově má Šumperk na domácím hřišti skóre 20:5, což znamená, že vyjma čtyř branek od Tišnova, ve kterém mimo jiné válí exligový fotbalista Petr Švancara, inkasoval pouze od Třebíče, se kterou sice prohrával 0:1, ale utkání otočil a zvítězil 3:1. „Nejvíce si cením tréninkové morálky, trénovali jsme čtyřikrát týdně a kluci, i když každý má vlastní problémy, zaměstnání a osobní život, tak chodili v hojném počtu a pochopili, že bez práce to nepůjde. Hned v závěsu je, že jsme doma až na zápas s Tišnovem už delší dobu téměř neporazitelní,“ našel Bohdan Hecl dvě největší pozitiva na uplynulé části sezony.

Naopak do kontrastu s tím našel i velkou kaňku na výkonech svého týmu. „V patnácti zápasech jsme dostali čtyři červené karty, což je moc. A to mi vadí. Navíc ty karty byly hodně zbytečné a ne vždycky jsme ten zápas dotáhli do zdárného konce,“ hodnotil vyloučení Lukáše Horáka, Jiřího Bernarda, Marka Smrže a Matěje Šinogla. Šumperský celek třikrát body v těchto zápasech ztratil. Dvakrát prohrál a jednou remizoval v Břeclavi, kde branku na 1:1 inkasoval až v deseti. V utkání ve Strání mu paradoxně hra v oslabení vyhovovala a zvítězil tam 2:1. „Celkově podzim hodnotím celkem dobře, třiadvacet bodů podle mě není špatných. Byly tam dobré zápasy a doufám, že na jaře už nebudeme bojovat o záchranu,“ dodal.

Jeho hráči naskočí do zimní přípravy už 10. ledna, soutěž by poté měla vypuknout v půli března. „Kluci by chtěli skončit do třetího místa. Já bych byl rád, kdybychom se umístili v horní polovině tabulky. Máme vytipovaných pár místních hráčů, já bych byl rád, kdyby ten tým zůstal co nejvíce pohromadě, pokud by se jednalo o dva hráče, tak bych byl spokojený. Ale to uvidíme při uzavírání kádru, jak se nám tohle povede,“ nastínil Hecl plány do zimní přestávky a jarní části sezony. V dlouhé pauze pak čeká sedmý celek divize několik zajímavých utkání například s celky z MSFL (HFK Olomouc, Rýmařov a Uničov).

Michal Muzikant