Šumperští hráči si již letos vyslechli nemálo kritiky: fotbalový pohřeb či ultradřeváci jsou asi nejostřejší výrazy, kterými se hodnotily jejich předešlé výkony.

Jak ale zhodnotit zápas, ve kterém proti Šumperku stál celek, který během šesti zápasů nastřílel čtyři góly a patnáct jich inkasoval?

První půle nabídla pro domácí příznivce opět tristní pohled. Hosté útočili, šestkrát vystřelili směrem na bránu, ale přestože pouze dvakrát mezi tyče, dvakrát to byly gólové šance. A jedna z nich i gólem skončila, když se z pravé strany snesl míč do vápna, kde ho domácí obrana nechala doskákat až ke Zdeňkovi Horákovi, aby bez potíží ze dvou metrů zavěsil.

„První půle byla z naší strany hrozná. Chápu, že se nedaří, ale když se nedaří, musí přijít na řadu bojovnost, jít a porvat se o výsledek. Nic z toho jsem u našich hráčů neviděl," připustil šumperský kouč Petr Mrázek.

Po přestávce přišel mimo jiné na hřiště Martin Bajger a výrazně oživil hru domácích. A to natolik, že se konečně hrál fotbal, na který se nejen dalo dívat, ale byl napínavý a atraktivní. Hrálo se nahoru dolů, soupeř několikrát výrazně zahrozil, dal dokonce břevno po nádherné kombinaci ve vápně, ale radovali se domácí. Mlynář poslal z pravé strany polovysoký centr, ten těsně minul dva valmezské stopery a pro Bajgera to už byla lehká práce poslat míč z deseti metrů do sítě.

Jenže když už se zdálo, že se Šumperk definitivně zvedne, přišly dny otevřených dveří šumperské obrany. Nejdříve obránci nedoběhli včas do vápna, kde měli dva hráči hostů tolik času, že si dávali pět metrů před bránou přednost, kdo vstřelí vítězný gól, třetí trefa byla výsledkem neexistujícího důrazu obránců. Nechat soupeři ve vápně metr prostoru k zorientování se a střele, to se asi slušně komentovat nedá.

„Sice jsme se ve druhé půli herně zvedli, ale vzadu jsme vůbec nic neubránili. Jakýkoliv centr, jakýkoliv brejk soupeře, to vše pro nás bylo nesmírně nebezpečné. Prohráli jsme zcela zaslouženě, soupeř byl lepší," dodal Petr Mrázek.

„Určitě jsme byli při vstupu do zápasu aktivnějším mužstvem, když jsme tam měli řadu zakončení, ale postupně se hra vyrovnávala, ve druhé půli se hrálo hlavně na brejky," uvedl kouč Valachů Jan Navrátil.

„Za stavu 1:1 bylo utkání naprosto otevřené, bylo to o tom, kdo dá další gól. My jsme tam nejprve trefili břevno, domácí se zase mohli prosadit hlavičkou z malého vápna. Možná nám přálo více štěstí, protože celkově to byl vyrovnaný zápas," konstatoval trenér Valašského Meziříčí Jan Navrátil.

FK SAN-JV Šumperk – TJ Valašské Meziříčí 1:3 (0:1)

Branky: 54. Bajger – 30. a 89. Z. Horák, 77. Výmola. Rozhodčí: Mrázek – Páral, Částečka. ŽK: Reichl (Šumperk). Diváci:100.
Šumperk: Kreizl – Kocourek (46. Gábor), Z. Horák (46. Bajger), Reichl, Macek – Hruda, Opravil, Mlynář (80. Smrž), L. Horák – Woitek, Pobucký (78. Svačina). Trenér: Petr Mrázek.
Valašské Meziříčí: Kmecík – Roupec (62. Drápela), Michálek, Vykydal, Lasovký – Pászto, T. Kundrát – Neuberger (80. Řepka), Výmola – Macíček, Z. Horák (89. Podzemný). Trenér: Jan Navrátil.