„Požádali jsme město o mimořádnou dotaci, ztrátu jsme nezavinili. Čtyři žákovská mužstva hrají v nejvyšší republikové soutěži, dvě mužstva dorostu v divizi. Letos se ovšem zvedly náklady na autobusy, zdražil nájem na Tyršově stadionu. Navíc jsme přišli o významné sponzory," vysvětlil člen výboru FK SAN-JV Vladimír Dostál.

V případě, že by se do konce roku ztrátu nepodařilo dorovnat, šumperský mládežnický fotbal by ve vyšších soutěžích skončil.

„Rada města se shodla na tom, že bychom klub měli podpořit. Jedná se mimořádnou a jednorázovou dotaci," uvedl šumperský starosta Zdeněk Brož. Radnice již letos přidělila fotbalistům každoroční příspěvek 170 tisíc korun. Příští rok částka ale bude vyšší, protože město má po změně loterijního zákona nové milionové příjmy z hazardu. Ztrátová situace by se ve fotbalovém klubu neměla opakovat.

S finančními problémy se klub potýkal celý rok, v polovině roku klub přistoupil k drastickým úsporným opatřením.

„Museli jsme zvednout členské příspěvky z tří tisíc dvou set korun až na čtyři tisíce, to vzbudilo u rodičů velkou nevoli. Nyní je výše příspěvků pro mnohé neúnosná. Snížili jsme odměny trenérům, zrušili některé autobusy a omezili nákup čehokoliv. Ztráta by byla jinak mnohem vyšší," řekl Vladimír Dostál.

Výkonnostní žákovský a dorostenecký fotbal je financován z několika zdrojů. Vedle příspěvků rodičů ho dotuje fotbalová asociace, ministerstvo školství, kraj i město. Klub má příjem i za pronájem umělého trávníku. Celkově se rozpočet šumperského mládežnického fotbalu pohybuje kolem 1,9 milionu korun.