První lednová neděle, chvíli po desáté dopoledne. Dvacet fotbalistů vychází ze šaten, aby absolvovali první trénink po konci podzimní části sezony.

„Nemám tuhle část roku rád. Je mi zima,“ říká jeden z nejzkušenějších hráčů fotbalového kádru FK SAN-JV Šumperk Bohdan Hecl.

Nebude asi sám, většina fotbalistů tuhle etapu nesnáší. Hráče nyní čekají muka. Běhání až do zblbnutí, posilování, nabírání kondice. Navíc většinou v obtížných klimatických podmínkách. Je jasné, že minimálně leden bude na Šumpersku a Jesenicku pro fotbalisty největším soupeřem.

„Tady v Šumperku ale máme na přípravu výborné podmínky. Já bych situaci v klubu popsal asi takhle: veliké nadšení a výborné podmínky,“ říkal během rozcvičky hráčů trenér Otto Jáně.

Ten už měl k dispozici i některé nové tváře. Devatenáctiletého Slováka Luboše Thomka nebo Honzu Macáka, který nečekaně odešel do Šumperku z Mohelnice a vyvolal tím vášnivé diskuse mezi fotbalovou veřejností.

„Jenže Macák s námi nemůže trénovat na sto procent. Má bolavý kotník, bude zatím hlavně vyklusávat,“ vysvětluje Jáně.

Mezi marody se zanedlouho zařadí i jedna z opor týmu, obránce Miroslav Knápek. „Jde na plánovanou operaci menisku,“ hlásí kouč.

Na zasněženém umělém trávníku byl k vidění i Lukáš Pobucký s Romanem Skopalem, na podzim hráči základního kádru třetiligového Sulka Zábřeh.

Naopak mimo jsou Michal Klemsa, který kvůli pracovnímu zaneprázdnění bude jaro absolvovat ve Starém Městě, Svatoslav Valenta (hráč Bohemians Praha, odchází do Hranic) a Pavel Mráček (patrně návrat do HFK).