Prostřednictvím výukových videí bude hráčům, trenérům, ale vlastně i fanouškům a celé veřejnosti nabízet materiály pro trénink v současných omezených podmínkách.

„Současná situace je pro naše kluby, hráče, trenéry a všechny, kteří se fotbalu věnují a obětují, velmi komplikovaná. Jako největší sportovní spolek v zemi tak vnímáme i určitou povinnost, abychom všem ukázali, že příprava je možná i v improvizovaných podmínkách a prostorech,“ řekl pro webové stránky fotbalové asociace generální sekretář Jan Pauly.

Zdroj: Youtube

„Samozřejmě to nenahradí společný trénink na hřišti, ale jde o určitou alternativu, která také může být našim členům nápomocná. Jde zároveň o motivaci a inspiraci pro všechny ve smyslu, že i doma se dá důstojným způsobem trénovat,“ doplnil.

FAČR bude videa zveřejňovat na YouTube kanálu projektu Můj první gól. Už nyní je jich tam k nalezení celá řada.

Garantem projektu je šéf Regionálních akademií Karel Poborský. Podílejí se na něm především grassroots trenéři mládeže a Oddělení rozvoje FAČR.

Asociace klubům také po vyhlášení nouzového stavu před dvěma týdny poskytla bezplatně profilicenci na systém XPS, který pomáhá s organizací tréninkového procesu.

Zdroj: Youtube