Fotbalista, který si vyzkoušel také divizní soutěž v Šumperku, v sobotním utkání „kraje" pomohl hattrickem k vysoké výhře 6:2 nad béčkem Mohelnice.

Lukáši, vzpomenete si, kdy se vám naposledy podařilo dát tři góly v jednom utkání?
Teď nevím úplně přesně, ale asi loni ještě v I. A třídě v derby proti České Vsi, to jsem se dokonce tuším trefil čtyřikrát.

Co vám říkali spoluhráči po sobotním utkání proti rezervě Mohelnice?
Nic zvláštního, byla tam nějaká pokuta za hattrick a pak mi pogratulovali (úsměv).

Dá se říct, že se vám podařilo odčinit zbytečné vyloučení z nedávného zápasu proti Kojetínu, po kterém následovala stopka na dvě utkání.
Určitě. Jsem rád, že jsem to mohl klukům takto vrátit. Tenkrát to ode mě bylo opravdu zbytečné vyloučení. Teď se mi střelecky docela daří a snad jsem svou chybu těmi góly zase trochu napravil.

Přesto proti Mohelnici máte v oficiálním zápisu uvedeny pouze dvě trefy, kde vznikla chyba?
Včera jsme to zrovna řešili. Mám pocit, že tam byl nějaký rozpor mezi naším vedoucím, rozhodčím a delegátem. Každý měl zkrátka jiná jména. Byly tam u našich střelců dokonce dvě chyby.

Ale svým hattrickem jste si tedy jistý?
(smích) To jsem si jistý.

Můžete popsat zmíněné gólové momenty?
Ty první dva byly skoro stejné, kdy mi Jirka Nepožitek nahrával centrem ze strany. První jsem skočil rybičku a dal hlavou, druhý byl prakticky do prázdné brány. Při třetím Adam Bříza vyhrál souboj s gólmanem a já z otočky poslal balon do sítě.

Co rozhodlo o takto vysoké výhře nad Mohelnicí B? Skóre 6:2 už je spíše hokejový výsledek.
Na rovinu náš výkon nebyl úplně stoprocentní, ale prostě nám tam napadaly góly. Navíc doma se nám daří, hrajeme s nadšením a pro diváky. Asi jsme tentokrát měli větší důraz v zakončení.

Celkově se Jeseníku zatím daří nad očekávání, proč? Upřímně řečeno, první místo nováčka po polovině soutěže se asi zrovna nečekalo.
Taky jsme tohle nečekali. Před začátkem bylo cílem hrát na předních příčkách, což se zatím daří. Podle mě je to tím, že jsme tady všichni odchovanci Jeseníku, kteří zde hrají od mládežnických kategorií. Tento tým je dlouho pohromadě, sešla se výborná parta. Prostě si všechno sedlo, jak má a klape nám to (úsměv).