Ještě v závěru uplynulého ročníku, kdy Jiskra s přehledem proplula I. A třídou, když za sezonu pouze dvakrát prohrála, sice zástupci klubu avizovali, že případný postup do vyšší soutěže nebudou akceptovat, později ale změnili názor.

„Především na přání hráčů se nakonec rozhodlo, že se do krajského přeboru přihlásíme a zkrátka to zkusíme,“ prozradil Květoslav Pospíšil, jenž z pozice trenéra přivedl tým k postupu a povede ho také v nadcházejícím ročníku.

Z příkladu jiných regionálních celků, které v minulosti župu okusily, je na zřejmé, že Oskavu rozhodně nečeká lehký úkol. Přesto chce v konkurenci zkušených protivníků z velkých měst jako jsou Olomouc, Přerov, Hranice nebo třeba Jeseník obstát.

„Hlavním cílem je samozřejmě záchrana, ale s výhledem udržení soutěže v delším časovém horizontu. Rozhodně nechceme být v kraji za outsidera a rádi bychom si získali respekt soupeřů,“ nastínil smělé plány kouč Pospíšil.

Z velké části bude Oskava spoléhat na osvědčený kádr z loňska, jehož řady však opustil zkušený Martin Strnad, který zamířil do Velkých Losin.

Z nových posil získal nováček uničovské hráče Jaroslava Večeřu, Tomáše Vybíhala a Jiřího Šenka. Ze Šternberku přišli Jiří Jurečka a Tomáš Hlaváček. Šumperk uvolnil do Oskavy dorostence Jakuba Bauera.

V úvodu nadcházejícího ročníku se pak Jiskra musí obejít bez dlouhodobě zraněných Petra Dlugoše a kanonýra Davida Piňose.

„Kostra týmu nám zůstala pohromadě a tak budeme hodně spoléhat hlavně na dobrou partu. Jestli však chceme uspět, musíme k tomu navíc přidat pořádnou dávku bojovnosti,“ dodal závěrem kouč Květoslav Pospíšil.

Ostrý start do sezony čeká Oskavu v sobotu 7. srpna od 16.30 hodin, kdy na domácím hřišti přivítá v úvodním kole celek Určic.