Poruba prohrávala o gól, mačkala svého soka jako lis na rajčata, když jeden z brejků skončil na hraně porubského vápna. Adam Přikryl s míčem zažongloval, obešel jednoho stopera, pak druhého a švihl pravačkou do míče, který napnul síť přesně v místě, kterému se říká šibenice. Diváci jen vydechli úžasem, trenér Poruby vzteky mrštil složkou o zem, až se její plastová část rozlétla na malé kousky.

„Chtěl jsem si jen pokrýt míč a zkusit vystřelit,“ říkal po utkání Adam Přikryl.

Poruba na tenhle zápas jistě nikdy nezapomene, všechny góly, které inkasovala, by směle mohly zdobit znělku televizní relace Branky-body-sekundy.

První zařídil Vilém Papica, který se dostal k odkopu porubského gólmana na polovině hřiště a než se nešťastník stačil vrátit do kasy, ze čtyřiceti metrů ho přeloboval.

Třetí branka byla také parádní: Milan Michalčák dostal přesný pas Pinkavy na pravé křídlo, zasprintoval s balonem do velkého vápna a zoufalého gólmana prostřelil nekompromisně ke vzdálenější tyči – jak je ten fotbal krásný, když se umí.

Debakl pro hosty vymyslel Přikryl, který před vápnem na milimetr přesně našel Papicu a ten propálil gólmana.

„Poruba hrála fotbal, my dávali góly,“ říkal autor dvou branek Vilém Papica.

„Poruba nás valila, byla lepší, o přestávce bych si nikdy nepomyslel, že se to bude ve druhé půli takto vyvíjet,“ prozradil další losinský střelec Milan Michalčák.

A pokud by vám to bylo málo, v 75. minutě Michalčák nastřelil břevno…

Sokol Lázně Velké Losiny – VOKD-Poruba TCHAS 4:0 (0:0)

Branky: 59. a 89. Papica, 74. Přikryl, 78. Michalčák. Rozhodčí: Mikula - Kneisl, Mrázek. ŽK: Laub (Poruba). Diváci: 250.

Velké Losiny: Zbořil - Zatloukal, Navrátil, Ferko, Okrouhlý – M. Huf (68. Michalčák), Papica, Hložánka (46. Šubrt), J. Huf - Přikryl, Pinkava.

Poruba: Klepek - Laub, Stuchlík, Sluka, Woznica, Horák, Martinka, Voznica, Lesniak (76. Balažovič), Švec, Wojnarovský.