Letní počasí jakoby uspalo oba týmy, začátek byl vlažný, jenže domácí se postupně rozjížděli a hosté naopak zůstávali bez pohybu. Po úvodní čtvrthodince Mohelničtí zjistili, že soupeř neumí, nemůže či nechce běhat a ani útočit a tak se hrálo jenom na jednu bránu. Jenže co by to bylo za napětí, kdyby zápas domácí rozhodli hned. Takže po úniku dal těsně vedle nejdříve Masopust, potom hlavičkoval nad poloprázdnou bránu Šrot, dvakrát v pokutovém území nezakončil Knop a vrcholem všeho bylo v první půli břevno stopera Čihulky, který si krásně z hranice velkého vápna seběhl na roh a málem míčem přelomil bránu.

Určice se v Mohelnici prezentovaly jako jasný aspirant na sestup. Bez větší snahy jen přihlížely nájezdům domácích a bylo zřejmé, že první branka v jejich síti naprosto zlomí zápas. I stalo se. Po hodině hry z trestného kopu skóroval domácí kapitán Dan Šrot, o čtyři minutky později se konečně prosadil aktivně hrající Masopust a po zásluze se o osm minut později radoval i Vašek Knop. "Soupeř byl opravdu slabý, jenom čekal, co vymyslíme. Měli jsme dát gól v první půli a asi by bylo po zápase. My ale počítali s tím, že soupeř po nějakém čase odpadne fyzicky," uvedl Aleš Heidenreich, vedoucí týmu Mohelnice.

Mohelnice - Určice 3:0 (0:0)

Góly: 64. Šrot, 68. Masopust, 76. Knop.
Mohelnice: Večeř - Baďura, Rosůlek, Čihulka, Mičker, Erneker (65. Zabořil), Chudáček, Masopust (70. Navrátil), Šrot, Hlaváč, Knop (76. Havlíček).