Šance na postup jsou už asi pro Šumperk hodně malé…
Ještě je ve hře spousta bodů, ale k čelu tabulky už máme opravdu daleko. A že by si to ty týmy před námi nepohlídaly? To si asi nikdo nemyslí.

Vy současný stav snášíte hodně těžko, že?
Ano, ale kdo ne.

Jak to snášejí hráči?
Jak který. Někdo se tím zabývá, někoho se to téměř nedotkne.

Mluvíte s hráči o tom, že to není ono?
To víte, že ano. Už jsem kvůli tomu v týdnu obměnil i tréninky, abych naboural stereotyp, abych hráče na neděli nabudil.

Další porážka, to si asi nikdo nechce připustit.
Orlová hraje venku dobře, ale prostě se musíme o výsledek porvat.

Je to stále dokola stejná otázka, ale co se s týmem děje?
Naše současná výkonnost bohužel zhruba odpovídá našemu umístění v tabulce. Řada týmů se přes zimu opravdu posílila a je to na výkonech znát. Asi měly jiné možnosti se posílit. Finanční, vztahy s hráči, nevím…

Stále častěji je slyšet kritika hrací plochy v Šumperku.
To se ani nedá nazvat hrací plocha. Je to tak strašně hrbolaté, což je věc, která nám vadí ze všeho nejvíce. Nejsme silové mužstvo, potřebujeme kombinovat, jenže na tomhle terénu nás to nutí nakopávat, což není náš styl. Pak sem přijede tým, co brání, odkopává, pak se mu povede dát z brejku gól a my na tom špatném terénu s obtížemi hrajeme takový fotbal, který umíme. Po zimě je trávník na Tyršáku opravdu katastrofální. Nevím, proč se o to TJ nepostará (trávník patří Tělovýchovné jednotě Šumperk, ne fotbalovému klubu – pozn. red.), nechápu to. Fotbalisti hrají o čelo tabulky, jeden by si myslel, že se jim udělají dobré podmínky. V Šumperku to tak není.

Jaký máte na trávník na Tyršáku názor vy? Hlasujte v anketě vpravo!

Utkání Šumperk versus Orlová se hraje v neděli 25. dubna od 16.00 hodin na trávníku Tyršova stadionu v Šumperku