Jeho svěřenci skončili na celkovém dvanáctém místě.

„Z mého pohledu to byl remízový duel, hrálo se ve vlažném tempu,“ popisoval průběh klání proti Bohumínu Petr Ševčík.

„Šlo vidět, že toho mužstva mají po měsících fotbalu plné zuby. Domácím každopádně přálo větší štěstí, my jsme neproměnili své šance a taky nás bylo jen třináct, především vinou zranění. Ale na to se nelze vymlouvat,“ věděl.

Klíčovou postavou střetnutí se stal bohumínský Martin Hanus. Ten nejprve v 10. minutě otevřel gólový účet nedělního odpoledne. Jeseník sice ještě před poločasem dotáhl na 1:1 zásluhou Patrika Plháka, avšak brzy po výměně stran vrátil domácím náskok střelecky dobře naladěný Hanus. Na trefu ze 48. minuty už nikdo odpověď nenašel.

Měli na víc

Jesenické mužstvo podlehlo Bohumínu 1:2 a padlo potřetí za sebou, nevylepšilo si tak dosavadní postavení v tabulce. Na druhou stranu se vyhnulo sestupovým příčkám, i v příští sezoně má právo naskočit do divize.

„Pokud budeme koukat na záchranu, tak spokojení jsme. Ale podle mě je takový výsledek málo,“ zamýšlel se Ševčík. „Tým má na lepší než dvanácté místo, nějaké body jsme teď na jaře ještě určitě přidat mohli,“ mrzelo ho.

Současný lodivod FK Jeseník ohlásil návrat k mužstvu během sezony, aby mu pomohl zlepšit výsledkovou bilanci. Ovšem už teď tuší, že své působení v klubu na pozici trenéra neprodlouží. „Stoprocentně jako jesenický trenér končím. Ale nemá to nic společného s umístěním, spíše jde o nějaké mé fotbalové vyhoření,“ uzavřel.

FK Bospor Bohumín – FK Jeseník 2:1 (1:1)

Branky: 10. a 48. Hanus – 19. Plhák. Rozhodčí: Částečka – Bebenek, Kontoršikov. ŽK: Palej, Sittek, Leibl – Kysela, Řezníček. Diváci: 140.
Bohumín: Švrčina – Košťál, Palej, Padych, Hanus (78. Jatagandzidis), Sittek, Poštulka, Ferenc (64. Šiška), Leibl (74. Nowinski), Hanus, Vaclík. Trenér: Martin Špička.
Jeseník: Pastucha – Keltner, Mráz, Karakasidis, Andrušík, Kysela, Plhák, Mlynář, Vavrač, Bříza (68. Planý), Řezníček. Trenér: Petr Ševčík.