V neděli 24. května se v Losinách potkají aktuálně první a druhý tým divize. Co si o tom myslí trenér Losin Petr Strnad?

Losiny ve 3. lize, umíte si to představit?
Já a patrně i hráči ano, ale nejsem přesvědčený o tom, že si to umí představit i funkcionáři klubu. Přeci jen, tenhle cíl jsme tady nikdy neměli. Ale že by se v Losinách hrála liga, to si opravdu umím představit.

Dva roky zpět by ale vize, že se o ligu poperete se Šumperkem, byla úsměvná…
Asi ano, ale oba kluby dobře pracují, poskládaly týmy, které jsou zcela po zásluze na čele divize. Takže teď je to realita.

Jak je to ale možné? Je divize stále stejně kvalitní jako dříve?
Je, určitě je. A znovu opakuji, třeba Šumperk je v tuto chvíli na čele po zásluze. Má v kádru hráče, kteří jsou kvalitnější než hráči v ostatních divizních týmech. A o nás si to myslím také. O hráče Šumperku mají zájem kluby z ligových soutěží, za nás hrají hráči, kteří prošli mládežnickou základnou olomoucké Sigmy, což je jistá záruka kvality.

Derby je samo o sobě prestižní, teď navíc ta možnost přiblížit se lize…
Já si myslím, že kdo v neděli vyhraje, ten na devadesát devět procent postoupí do ligy. To tady ještě nebylo.

Může ale vůbec Šumperk nebo Losiny uspět ve 3. lize?
Určitě ano, není to žádná superliga. Máme konfrontaci třeba s Uničovem, který patří mezi lepší týmy ve 3. lize. Třeba Šumperk má osu týmu, která může ligu hrát, my bychom samozřejmě současný mladý kádr doplnili zkušenými hráči a mohlo by to fungovat. Vždyť třeba béčko Sigmy tu soutěž hraje s dorostenci a stačí na ni. Muselo by se více trénovat, ale dá se to zvládnout. Navíc Šumperk i Losiny jsou týmy, které mají perspektivu, půjdou výkonnostně nahoru.

Máte už v hlavě nějaký plán, s čím vyrukujete v neděli proti Šumperku?
Nějak moc se tím nezabýváme, víme, že osa je Novák – Pobucký – Horák stojí za většinou gólů Šumperku, takže tyto hráče budeme hodně hlídat. Ale hlavně chceme hrát náš fotbal, maximálně agresivní a důrazný, tím chceme Šumperk přehrát. Ale rozhodne asi štěstí, souhra náhod, očekávám výborný fotbal.

Bude asi i bouřlivé prostředí…
Ano, ale to je dobře pro fotbal. Potkají se dva týmy a s nimi dva tábory fanoušků. My jsme fotbal postavili na fyzickém důrazu, Šumperk na technice a na kombinaci. Bude to zajímavá konfrontace, fanoušci by si to neměli nechat ujít.