První velká šance zápasu se zrodila ve 21. minutě. Domácí výpad do otevřené obrany soupeře zakončoval Chuda a jeho pokus se dokutálel na tyč.

Posléze už pomyslné otěže zápasu převzali do svých rukou hosté. Aktivní byl zejména Uvízl, který několikrát zle potrápil defenzivu Želatovic.

Vše podstatné se událo ve druhém poločase. Velké Losiny nadále určovaly tempo hry a svůj tlak zúročily i gólově. V 52. minutě se prosadil kanonýr Šinogl a osm minut na to se míč podruhé ocitl v Čechově svatyni. Aktivní Uvízl provětral obranu Želatovic a Smrž už neměl problém uklidit balon do sítě - 0:2.

Domácí se probudili až v poslední čtvrthodině. Zvýšenou aktivitou a důrazem slavili úspěch. Nejprve se prosadil po dobývání hostujícího území v 86. minutě Koplík a takřka vzápětí korunoval velký tlak ve vyrovnávací gól hlavičkující Venský.

V nastavení mohly ještě Želatovice vsítit vítěznou trefu, ale to už se jim to nepodařilo.

„Po dlouhé době jsme předvedli celkem taktický výkon. Ve druhé půlce se nám podařilo dát dva góly, ale postupně nám docházely síly. Řada hráčů hrála po zranění či naskočili do zápasu třeba i po půl roce, a to bylo znát. Domácí po svém tlaku vyrovnali zaslouženě. Poslední čtyři zápasy jsme prohráli, takže jsme za bod rádi," okomentoval počínání svého družstva hrající trenér hostů Jiří Mika.

„Dvě třetiny zápasu jsme nezvládli. Hráli jsme špatný fotbal, nekombinovali a soupeř nás přehrával svou chytrostí. Pětasedmdesát minut jako bychom tu nebyli. Poslední čtvrthodinu šli kluci na krev, najednou byl zvrat v zápase a byli jsme jasně lepší. Vyhrát jsme si ale nezasloužili," uvedl kouč Želatovic Pavel Hošek.

Jaroslav Pazdera

FC Želatovice – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 2:2 (0:0)

Branky: 86. Koplík, 87. Venský – 52. Šinogl, 60. Smrž. Rozhodčí: Fišar – Slabý, Štětka. ŽK: 67. Matušík - 63. Macek, 71. Kocourek, 88. Smrž, 89. Hložánka. Diváci: 150.
Želatovice: Čech – Zehnálek, Čtvrtníček, Venský, Smékal – Bernard, Jemelka, Matušík, Řehák (78. Lecián) – Chuda (63. Calábek), Koplík. Trenér: Hošek.
Velké Losiny: Hatala – Nedvěd, Gargulák, Mika, Křepský – Schelle (60. Kocourek), Šinogl, Krejčí (63. Navrátil), Macek (78. Hložánka) – Uvízl, Smrž. Trenér: Mika.