V srpnu 2019 začala v Troubelicích kompletní rekonstrukce travnatého povrchu. „Kompletně jsme odstranili starý podklad. Udělali jsme závlahu a k tomu i vrt, který jsme propojili s retenční nádobou, odkud se bere voda,“ popisoval starosta Sokolu Troubelice Petr Vláčil.

Kvůli tomu podzimní část minulého ročníku 2019/2020 strávili fotbalisté Troubelic, hrající I. A třídu, v azylu, který jim poskytla nedaleká Nová Hradečná. Následný jarní půlrok soutěže byl zrušený kvůli covidu. „Určitě nám to prospělo. Nebyl takový tlak, abychom na novém hřišti hráli. Trávník mohl celý rok v kuse růst a správce se o něj mohl v klidu starat,“ pokračoval Vláčil.

Po první vlně koronaviru se zástupci klubu pustili do zkrášlování okolí. „Natřeli jsme zábradlí, upravili tribunu, na které jsme udělali novou fasádu a zrekonstruovali lavičky i střídačky pro hráče,“ prozradil Vláčil.

MŮJ DŮM, MŮJ HRAD NEPLATÍ

Slavnostní otevření proběhlo 15. srpna loňského roku, kdy se nejprve uskutečnilo utkání starých pánů Troubelic. „Měl jsem čest si v tom zápase zahrát. Trávník posunul areál zase o trošku výše a tribuna má nový lesk,“ popisoval nový trenér Troubelic Bruno Nezval, kterého klub angažoval v poslední zimní přestávce.

Po zápase starých gard přišla řada na mužský celek, který si první mistrovský duel představoval pravděpodobně úplně jinak. Podlehl v něm Konici vysoko 1:7. Na podzim potom doma Sokol prohrál všechna utkání.

„Slyšel jsem už pár narážek, že se máme vrátit do Nové Hradečné, protože se nám tam dařilo,“ smál se Petr Vláčil a dodal: „Soutěž chlapům moc nevyšla. Letošní jarní část už se podle mě nedohraje, ale věřím, že na podzim už budou výsledky i výkony lepší.“

Momentálně však stejně jako většina areálů zeje i ten troubelický prázdnotou. „Je škoda, že je nevyužitý. Vrazili jsme do toho dost úsilí a peněz. Pomohlo nám hodně firem a dobrovolníků a teď to tady jen leží,“ smutnil Vláčil.

Přesto u předsedy Sokolu převládá spokojenost s výsledkem rekonstrukce. „Jelikož v Troubelicích byla dost špatná tráva, tak zlepšení je radikální. Chlapi si to pochvalovali. Říkali, že je tráva krásně zelená a hustá. Doufám, že to tak zůstane i v budoucnu,“ uzavřel Petr Vláčil.