„Z jarního kádru tady zůstal snad jen Vývoda a pak Šinogl. A ten v divizi nenastupoval pravidelně,“ přemítá kouč Losin Roman Maňka. Mimochodem, také nová tvář.

Jaký je nyní tým Velkých Losin?
Tohle je úplně nový tým, mladý, hodně kluků přišlo z dorostu a budou se muset popasovat s mužským fotbalem, který je jiný než dorostenecký. Kluci řadu věcí ještě neznají, budou si muset zvyknout, že v dospělé kategorii se hraje opravdu hodně jinak než v dorostu. Na jednu stranu je to skvělá věc, pracovat s tak mladým týmem, na druhou je toho hodně, co po klucích budu chtít.

Jaká tedy panuje na losinské lodi nálada před startem soutěže?
Dobrá, opravdu dobrá. Mám z toho dobrý pocit. Kluci na sobě chtějí pracovat, dělá se tady dobrá parta, což je základ úspěchu.

Losiny sice sestoupily, ale asi nebudete coby tým z vyšší soutěže patřit v župě mezi favority, na tom se shodneme…
Favoritem soutěže nebudeme, to ne, budeme vděční za to, když budeme v klidném středu tabulky.

Co je asi největší potíž tohoto současného týmu?
Krajský přebor je kvalitní soutěž, kde najdete hodně dobrých hráčů, týmy pravidelně trénují. My jsme opravdu mladý mančaft, je otázka, co to s mladými hráči udělá, když se nebude dařit. Máme v kádru i zkušené borce, Martina Strnada a Petra Navrátila, snad dokážou mladé na hřišti usměrnit.

Takže jste optimista?
Chce to čas, bude to chvíli trvat, než to bude fungovat. Podzim může být slabší, ale naše výkonnost půjde nahoru. Chce to trpělivost.

Nebojíte se setrvačnosti? Že po sestupu z divize Losiny budou i nadále klesat? Často se tohle stává.
Jsem přesvědčen, že máme takové hráče, že se tohle nestane. Ale netvrdím, že to bude snadné. Potřebujeme zvládnout první čtyři zápasy. Pokud ano, mladé hráče to ohromně nakopne.

Mezi veřejností se po sestupu dost spekulovalo i o zázemí v losinském fotbalovém klubu. Jsou Losiny klubem, který má zázemí na krajský přebor?
Tohle ale není otázka na mě.

Hm, tak jinak: jste spokojen s podmínkami v Losinách?
Ano, vedení mi vychází vstříc.