Trul Mikulovice má u mnoha fotbalových příznivců i funkcionářů punc neseriózního klubu. Před pár lety byl fotbal v Mikulovicích v dobré finanční kondici a díky nákupu řady hráčů to dotáhl až do divize. Z ní po roce spadl a útlum se nepodařilo zastavit dodnes. Loňský podzim Trul napsal asi nejtragičtější kapitolu své novodobé historie, když šel od porážky k porážce, několikrát nedokázal postavit ani jedenáctku a jednou dokonce neodjel k utkání.

Vedení klubu pak o zimní pauze angažovalo Antonína Muru, trenéra z Ostravska, který tým zachránil a přivedl v jarní tabulce na druhou příčku.
Antonín Mura povede Mikulovice i v blížící se sezoně, ovšem s plánováním cílů je opatrný. Když jsem přišel loni v zimě tým zachránit, měl jsem dobrý pocit, že klub je v takové kondici, že nebýt zpackaného podzimu, hráli bychom o postup. Teď to ale vypadá, že ambice klubu budou daleko nižší. Řekl bych to asi takto: Fotbal se v Mikulovicích hrát bude, ale zapomeňte na postup,“ uvedl pro Deník Antonín Mura.

Ovšem výsledky z přípravy napovídají, že Trul bude hrát v župě více než důstojnou roli. Remizoval s divizními Kravařemi, podlehl pouze třetiligovému Dolnímu Benešovu a na hlavu třikrát zdolal polské týmy. „Budu chtít hrát tak okolo sedmého místa a trápit favority přeboru,“ dodává Mura.

Odchody Aleš Jurčák (do Jeseníku), Michael Gargoš (Albrechtice), Petr Helštýn (Albrechtice), Jan Hruška (Kravaře), Ladislav Klement (Krnov).

Příchody Tomáš Urbánek (gólman, Prostějov), Sláma (odchovanec), Žíla (Albrechtice), Marek Burian a Karel Burian (oba Albrechtice), Plhák (Jeseník), Válek (odchovanec), Smažík (z hostování v Jeseníku), Husovský (Baník Ostrava).