Všechny celky musely projít kvalifikací, takže na trávník vyběhlo nejlepších čtyřiadvacet mančaftů v republice.

„Byla úžasná atmosféra. Když jsem byl mladší, tak jsme neměli možnost hrát takové turnaje. Nemohli jsme se konfrontovat se Slavií nebo se Spartou. Bylo by krásný, kdybychom si to mohli vyzkoušet v době, kdy jsem hrál za Rýmařov. Já jsem tu možnost dostal až, když jsem byl starší a hrál v Sigmě Olomouc, se kterou jsme byli na turnaji v Holandsku, kde byl třeba Ajax Amsterdam, což je zážitek z dětství,“ srovnával Tomáš Ujfaluši dnešní možnosti s těmi, které měl v mládí on.

Sám byl pozván jako osobnost, aby se přišel na turnaj podívat. Představil se i v roli komentátora České televize při jednom z živých vstupů.

„Favorita nemám, pendluju mezi těmi týmy, ale teď se jdu koukat na souboj Sparta - Opava, na který se těším,“ hodnotil v době, kdy ještě nevěděl, že právě tyto dva týmy budou na druhém a třetím místě.

„Když někdo dřív vyrostl, tak je vidět, že je trošku silnější, takže v té rychlosti jde poznat rozdíl. Stejně tak to, jestli má někdo talent podle toho, jak se pohybuje, jaký má výběr místa, zpracování, první dotek s balonem. Jsou tady šikovní hráči,“ zhodnotil bývalý hráč Hamburku, Fiorentiny, Galatasaraye či Atletica Madrid kvalitu hráčů, kteří se na Ondrášovka cupu představili.