Určice favorita potrápily, ale na výhru to nestačilo

Doslova v dubnovém počasí se třinácté Určice postavily na domácím trávníku favorizovaným Velkým Losinám a ty pěkně potrápily, ale na výhru to nestačilo. Hosté si tak z Prostějovska vezou tři body za vítězství 2:1.

23.4.2017

Ilustrační foto. Foto: František Panec

„Tři body se počítají, ale objektivně musím říct, že to tentokrát nebyla úplně zasloužená výhra,“ přiznal lodivod hostů Jiří Mika.

Jeho tým hned zkraje zápasu vyčkával, jak se domácí předvedou. Ti si vytvořili několik šancí, ale překonat brankáře Velkých Losin se jim nedařilo. Naopak ve dvaatřicáté minutě přišla branka do sítě Kostelky. Žídek využil přihrávky do kraje hřiště. S míčem prošel do středu hrací plochy a z dvaadvaceti metrů poslal míč do brány.

„Míč totiž šikovně skočil před brankářem a zapadl k tyči. Byla to ale skvělá individuální akce Žídka,“ chválil svého svěřence kouč Mika.

„Bohužel poločas skončil 0:1, ale nějaké šance jsme si vytvořili i my,“ posteskl si Pavel Zbožínek, trenér Určic.

Určice se snažily a ve druhé půlce také srovnaly. Ve skrumáži před Hatalovou bránou se nejrychleji zorientoval Petr Halouzka a balon protlačil za brankovou čáru. Tlak domácích ještě vzrostl a vše nasvědčovalo velkému překvapení. Kouč Mika ale poslal na trávník zkušeného Navrátila a ten po minutě na hřišti zápas rozhodl.

„Je to zkušený hráč a v šestnáctce to rychle dokázal,“ oddechl si Jiří Mika.

„My jsme sahali po vedení, ale naopak jsme inkasovali. V závěru jsme se snažili srovnat, ale už nám to nevyšlo,“ krčil rameny Zbožínek.

Určice – Velké Losiny 1:2 (0:1)

Branky: 61. Halouska – 32. Žídek, 80. Navrátil. Rozhodčí: Zavřel – Štětka, Jelínek. ŽK: Šlajs – Tejkl, Nýdecký, Kováč. Diváků: 80.

Určice: Kostelka – Neubauer (86. O. Halouzka), Frehar, Zelina, Plajner – Menšík (56. Krajíček), Paul – Šlajs, Bokůvka, Kvapil – P. Halouska. Trenér: Pavel Zbožínek.

Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, Tejkl, M. Gargulák, Blaťák (75. Šinogl) – Nýdecký (84. Mičunda), Mareš, Dostál, Trunkát (71. kováč) – Žídek, Pecháček (79. Navrátil). Trenér: Jiří Mika.

Autor: Lukáš Horák

23.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Videosouhrn Deníku – 9.–10. prosince 2017

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Za nejkrásnější vánoční strom roku 2016 vybrali čtenáři smrk, který stál na náměstí v Litovli.

Hledáme nejkrásnější vánoční strom v Olomouckém kraji. Přihlaste ten svůj

Draci ukončili sérii Bobrů, soupeře zničili v přesilovkách

Před zápasem v Šumperku měli hokejisté Valašského Meziříčí na kontě sérii čtyř výher v řadě, Draci však v sobotu rozjetému soupeři nadělili osmičku a potvrdili tak aktuální střeleckou fazónu na domácím ledě.

Na zabíjačkové hody padli tři čuníci

Vůně ovarové polévky se v sobotu 9. prosince nesla zámeckým parkem v Loučné nad Desnou. Konaly se zde vůbec první obecní zabíjačkové hody. Ke kulturnímu domu si našly cestu stovky lidí.

Meteorologové varují před extrémně silným větrem a ledovkou

Silný vítr se prožene Moravou. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav a platí od neděle až do úterního poledne.

Ocenění putuje na Hanou. Tomáš Rousek je hoteliérem roku

Generální ředitel olomouckého NH Collection hotelu Tomáš Rousek je hoteliérem roku v kategorii řetězcových hotelů. Ocenění získal na začátku prosince od Asociace hotelů a restaurací ČR.