„Je to opravdu těsná prohra. Kolikrát je lepší prohrát 4:0 než 1:0, ale na druhou stranu je pro mužstvo dobré, že je to jen těsná porážka. Tým pořád skládáme a vyšší prohra by nám moc ublížila," prozradil určický trenér Evžen Kučera.

První poločas začal poměrně vyrovnanou hrou. Míč však dlouho neohrozil ani jednoho brankáře.

Až v osmnácté minutě utekl Havlíček a pokusil se projít určickou obranou, to se mu ale nepodařilo. O šest minut později využil zaváhání domácích Vokoun a rychlým brejkem zleva překonal Kostelku.

Úvodní gól Mohelnici vyburcoval. Marák vzápětí protáhl Kostelku tvrdou střelou z dálky. Vokoun pak po kombinaci vyzkoušel pozornost určického gólmana. Jeho ruka však míč neomylně zastavila.

Domácí pokusy o jakýkoliv útok však většinou končily s odpískaným ofsajdem.

„V prvním poločase nás soupeř přehrál ve všem a můžeme být rádi, že jsme prohrávali jen 1:0," přiznal Evžen Kučera.

„V první půlce jsme hráli s větrem a bylo vidět, že máme převahu. Měli jsme i víc šancí, kdybychom dali na 2:0, tak by se nám hrálo líp," posteskl si kouč hostů Michal Kovář.

Po změně stran se hra vyrovnala a i Určice začaly být nebezpečné. Většina jejich slibných pokusů však ztroskotala na koncovce.

Hochmanova střela mířila mimo a Suralu zastavil Chvěja. V sedmdesáté třetí minutě se předvedl Kostelka, který chytl Marákovu dělovku.

Na druhé straně pak přímo zazářil Filip Chvěja. Halouzka v rychlém brejku položil mohelnického gólmana na zem, přesto jej neprostřelil.

Chvěja navíc vyskočil a zlikvidoval i Hochmanovu dorážku. Nejdůležitější okamžik zápasu mohelnické béčko ustálo.

V závěru se domácí ještě snažili srovnat, ale nedařilo se jim. Strnad sice dostal červenou kartu, ale to už Určicím nepomohlo.

„Ceníme si každé výhry, zvláště pak z venku. Určice nám byly vyrovnaným soupeřem. Věděli jsme, že budou agresivní a na to jsme se nachystali. Ve druhé půli nás, ale soupeř zatlačil. Svou roli opět hrál vítr. My jsme byli zbytečně moc nervózní. Na tom musíme zapracovat," zdůraznil Kovář.

„Kluci jsou teď naštvaní, ale dobře ví, že když do toho jdou naplno, takže můžou hrát vyrovnaně i s takovým týmem jako je Mohelnice. Měl jsem velký strach z prvních šesti kol. Zatím máme tři velmi cenné body od Hněvotína. Bál jsem se, že nebudeme mít nic. Kluci se zatím, přesvědčují, že můžou hrát s kýmkoliv," dodal Kučera.

Určice – Mohelnice B 0:1 (0:1)

Branka: 24. Vokoun (Mohelnice). Rozhodčí: Zavřel – Ehrenberger, Kouřílek. ŽK: Knýř, Strnad (oba Mohelnice), ČK: 89. Strnad. Diváků:76.

Určice: Kostelka – Gottwald, Lakomý, Cetkovský, Zacpal – Plajner (59. Zabloudil), Surala, Bokůvka, Hochman – Zapletal. Trajer (64. Halouzka). Trenér: Evžen Kučera.

Mohelnice B: Chvěja – Knýř, Fiala, T. Krejčí, Heidenreich – Strnad, Marák (76. J. Krejčí), Kotůlek, Havlíček (82. Ryba) – Vokoun (90. Najman), Šmíd (66. Kloss). Trenér: Michal Kovář.