Domácí Ústí si nenechalo nic líbit již od počátku, kdy v 5. minutě skóroval ze standardní situace Patrik Sensovici. Gól ale tým jakoby uklidnil, přestal být aktivní, což se nevyplatilo, neboť Oskava o deset minut později vyrovnala zásluhou Svačiny. „Měli jsme sice vytrvalý tlak, ale bylo tam hodně neproměněných gólových šancí," komentoval první poločas trenér Sokola Ústí Zdeněk Hoffmann.

Pro jeho svěřence to bylo hodně důležité utkání. Výhra v něm jim již nyní mohla zajistit jistou záchranu v krajském přeboru, což se nakonec povedlo. „Před přestávkou se hrálo více méně od šestnáctky k šestnáctce a bylo to vyrovnané. Pak naši kluci polevili, nedařilo se jim a dopadlo to bídně," sdělil zklamaně Květoslav Pospíšil, trenér Jiskry Oskava.

Ve druhém poločase totiž přišla série tří branek Ústí. V 53. minutě vyšla střela z přímého kopu Pančochářovi - 2:1. Následně hlavičkoval do sítě po rohu Ševčík a bylo to už 3:1. O definitivní tečku ve skóre se postaral v 67. minutě Páleník, když proměnil penaltu - 4:1. „Ta penalta byla nařízená trošku přísně. Byl tam sice faul na pronikajícího hráče, ale penalta to být nemusela. Měli jsme dnes problém v řešení standardek. Příčinou neúspěchu je i obrovská marodka," míní trenér Oskavy.

Ten na lavičce postrádal hned sedm hráčů. Se zraněními se jeho tým musí potýkat od zápasu s Holicí. „Čekají nás zápasy s Konicí a Zlatými Horami, nicméně medailová pozice by nám už neměla uniknout, a to navzdory naší prohře v Ústí," vypočítal Květoslav Pospíšil.

Jeho ústecký protějšek je rád, že fotbalisté si i v příští sezoně v Ústí zahrají v krajském přeboru. „Jedeme ještě do Kralic a Opatovic. Nějaké body ještě chceme určitě posbírat, ale hlavně si v klidu zahrajeme," sdělil závěrem Hoffmann.

TJ Sokol Ústí - Jiskra Oskava 4:1 (1:1)

Branky: 5. Pat. Sensovici, 53. Pančochář, 60. Ševčík, 67. Páleník - 15. Svačina. Rozhodčí: Knoll - Kopecký, Slabý.
Ústí: Lukšík - Černocký, Pančochář, Smolka, Zvirinský (60. Pav. Sensovici) - Škařupa, Páleník, Skácel (80. Bagar), Ševčík - Pokorný (73. Palacký), Pat. Sensovici. Trenér: Zdeněk Hoffmann.
Oskava: Studený - Iša, Erneker, Plachý, Klos - Müller, Knop, Svačina, Obíral - Sokol (71. Šalamoun), Kasal