Pokud ale už v sobotu dopoledne obere Frýdek o body HFK, mohou Opavští slavit už v sobotu.

„Nic nechystáme, žádný šampus, žádná postupová trika,“ drží se vzadu trenér Opavy Josef Mazura. „Až ten potřebný bod získáme, můžeme slavit,“ doplnil zkušený stratég a vzápětí podotkl: „Když se to podaří, v Zábřehu udělám na hřišti kotoul.“

Nedělního soupeře byl Josef Mazura osobně sledovat ve středu na Slovácku, kde Sulko vyhrálo v předehrávce posledního kola 4:0.

„Jasně vyhráli, nemají špatný tým. Hráči jako Barcal, Pospíšil nebo Šalamoun potvrdili velké kvality,“ řekl Mazura. „Samozřejmě i Honza Schaffartzik,“ dodal.

V Opavě panuje dobrá nálada, Slezský FC naposledy rozbil doma Slavičín 9:0 a v tomto trendu by rád pokračoval i v neděli. Před týdnem se také ukázalo, jak platný je Lumír Sedláček, s jeho přítomností na trávníku získala hra Opavy myšlenku.

„Určitě nás toto vítězství povzbudilo, se změnami v sestavě nepočítáme,“ řekl Mazura.

Utkání s Opavou bude pro Sulko posledním mačem v sezoně, poslední zápas se Slováckem si totiž Zábřeh předehrál už ve středu (vyhrál 4:0).

A jak je na jaře zvykem, bude nesmírně omezen marodkou.

„A nejen marodkou, Schaffartzik nebude hrát, neboť je Opavák, zranil se Hrdlovič a patrně i dorostenec Olejník, který si pochroumal koleno, když dával Slovácku gól. Tentokrát poskládáme opravdu velmi mladý tým,“ říká kouč Sulka Jiří Balcárek.

Zábřeh je v situaci, kdy mu ž několik jarních kol o nic nejde, na utkání s Opavou se ale všichni těší.

„Opava je tým, který je ve třetí lize omylem, pro hráče i pro diváky to bude možnost vidět tak kvalitní tým, který třeba dlouho v této soutěži nebude. Bude to zážitek hlavně pro naše mladíky. Budou to mít velmi těžké, ale bude to zážitek,“ míní Balcárek.

Ten považuje Opavu v nedělním mači za jasného favorita. „Ale my nebudeme betonovat, řeknu hráčům, ať si ten zápas užijí, ať hrají aktivně ať zkouší útočit. Přeji si, aby to byl dobrý fotbal, který se líbí divákům. Snad jich přijde co nejvíce, Opava je nesmírně atraktivní celek,“ dodal Jiří Balcárek.

Utkání Zábřeh versus Opava se hraje v neděli 12. června od 16.30 na Městském stadionu Zábřeh.