Jak už bylo psáno tisíckrát, Šumperk zažil v divizi mnohem lepší časy než v letošní sezoně. Na jaře bude bojovat o záchranu, přitom nelze říci, že by výrazně posílil kádr.

„V utkání s HFK bylo znát, že máme mladý kádr, že hráčům chybí herní zkušenosti a především sebevědomí," uvedl kouč Šumperku Bohdan Hecl.

Jeho tým sice vedl, ale HFK měl po celý první poločas jasně navrch. Pohybem, důrazem, fotbalovostí. „K tomu jsme hráli proti silnému větru, nebyli jsme schopni se prosadit," konstatoval Bohdan Hecl.

Ve druhé půlce domácí skórovali z penalty, o které se ale i šumperská strana domnívá, že být písknuta neměla. „Podhorný atakoval gólmana, ten ho nějak zasáhl nohou v oblasti stehna, sudí písknul faul, ale abych řekl pravdu, nevšiml jsem si faulu," připustil Bohdan Hecl.

Po přestávce sice Šumperk měl vítr v zádech a hra se o něco vyrovnala, přesto především v prostoru kolem šestnáctky byli Hanáci jasně lepší. „Příliš snadno a rychle jsme ztráceli míče, ve hře dopředu jsme byli opravdu jasně horší," dodal Bohdan Hecl. Ten nemohl využít služeb gólmana Kreizla, který spadl na běžkách a zranil se.

Záměrem obou týmů bylo odehrát zápas na hlavní ploše s živou trávou, jenže kvůli počasí se musel mač odehrát na umělce.

„Dnešní utkání jsme si představovali jinak, ale počasí nám učinilo trochu přítrž, když jsme chtěli hrát na přírodní trávě, což nevyšlo. Tentokrát to nebyly ideální podmínky pro fotbal, z toho jsem zklamaný, ale nedá se nic dělat," prozradil trenér HFK Jiří Derco.

„Co se týká hry, tak zápas jsme odehráli asi tak, jak jsme chtěli, plnili jsme si své úkoly, z naší strany celkem solidní výkon. Měli jsme řadu šancí, trochu mě mrzí zbytečně inkasovaný gól po hrubé chybě," doplnil kouč Hanáků.

Šumperk zahajuje jarní část divize na trávníku druhého Slavičína a nyní je čtyři body od předposlední příčky. Ani další kola ho nečeká snadná práce: doma hostí Dolní Benešov, pak jede do Otrokovic a Valmezu.

FK SAN-JV Šumperk – 1.HFK Olomouc 2:5 (1:4)

Branky Šumperku: Patsch, Kováč (pen.).
Šumperk: Šabo (Rostislav Kapl) – Přikryl, Z. Horák, Skopal, Hruda – Mlynář, Reichl – Patsch, Kobylík, Moravec – Antonín Kapl. Střídali: Podhorný, Šabršula, Kováč.
HFK: Arbeit (Pavelka) - Matyska, Lukášek, Kršák, Hlavica - Bednář, Hromek, Korčián, Tögel - Stehlík, Heinz. Střídali: Arbeit, Šuba, Bernard, Buček, Dupkala. Trenér: Jiří Derco.