Nepříznivé výsledky celku z města tradičních tvarůžků již mají za následek první změnu na střídačce, když se klubový výbor rozloučil se službami dosavadního kouče Ondřeje Uhlíka.

„V současnosti tak sháníme nového trenéra. Měli jsme sice několik kandidátů, ale nebyli jsme vzhledem k našim možnostem vyhovět jejich finančním požadavkům. Proto musíme hledat dát,“ prozradil úvodem vedoucí týmu Loštic Martin Šilberský.

Loštice v podzimní části soutěže vyhrály ze sedmnácti střetnutí pouze dvě. K tomu si připsaly pět remíz a deset porážek. S jedenácti body tak uzavírají tabulku župy.

K tomu mužstvo nastřílelo pouze sedmnáct gólů, což činí průměr pouhé branky na zápas.

„Naším největším problémem je hlavně koncovka. Řadu zápasů jsme odehráli velice dobře, bylo vidět, že kluci chtějí hrát, ale dokázali jsme spálit i ty největší šance. Bodů jsme mohli mít určitě o něco více,“ lituje Šilberský.

Přestože si klub po postupu do vyšší soutěže nekladl přehnané ambice, současné poslední místo je pro Loštice zklamáním.

„Rozhodně budeme vyvíjet snahu, abychom mužstvo nějakým způsobem posílili, ale víme, že to nebude jednoduché, když znovu jsme limitování finančními možnostmi. Uvidíme, jestli se nám podaří získat někoho třeba ze sousední Mohelnice,“ přemýšlí Šilberský.

Ztráta Loštic na ostatní konkurenty v krajském přeboru poté není příliš velká a celek nováčka i pro jarní část zůstává stále ve hře o setrvání v soutěži.

„Na dvojici Kozlovice a Leštinu máme manko pouhé tři body. Na Přerov a Jeseník ztrácíme šest respektive sedm bodů, což není tak zlé,“ říká vedoucí loštického mužstva.

Otázkou však zůstává, jak se bude vyvíjet situace ve vyšších soutěžích. Pokud budou výsledky letošního podzimu pokračovat i na jaře, může se klidně stát, že černého Petra v podobě sestupu obdrží i více než dvě poslední mužstva krajského přeboru.

„Musíme na sobě přes zimu zkrátka zapracovat, abychom pro Loštice župu zachránili. Na druhou stranu pokud by se záchrana nakonec nepodařila, rozhodně v tom nebudeme spatřovat tragédii. Pro setrvání v krajském přeboru však chceme udělat maximum,“ burcuje závěrem Martin Šilberský.

Miroslav Pergl