„Zájem Šumperku mě určitě těší. Jsem jeho odchovancem a zdejší klub ty své hráče stále sleduje a má o nich přehled. Tím, že jsem na podzim dal tolik gólů, tak jsem je asi zaujal a dostal možnost zabojovat o divizi,“ prozradil úvodem Deníku Pavel Novák, jenž svůj střelecký potenciál ukázal již dříve i na vyšší úrovni, když dva roky zpátky působil v Medlově, kde byl druhým nejlepším střelcem krajského přeboru.

Z okresu do divize to je však veliký skok. Na čem bude muset jako fotbalista nejvíce zapracovat, aby trenéry přesvědčil?

„Především na fyzičce. Ale divize je náročnější i časově, je tam více tréninků, o víkendech pak jezdíte delší štreky k zápasům. Tady už je fotbal trochu o něčem jiném,“ říká s úsměvem.

Navíc aktuální situace je pro amatérské sportovce hodně složitá, nemohou společně trénovat ani hrát, sami se tak musí udržovat v kondici a k tomu žijí v nejistotě, kdy a zda se vůbec jejich soutěže rozjedou.

„Chce to hodně odhodlání. Člověk se musí donutit, aby pro sebe něco udělal. Samozřejmě trénování v kolektivu vás motivuje a baví daleko víc,“ říká Pavel Novák.

„Od trenéra Zdeňka Opravila teď každý máme individuální plány, kolik toho je potřeba ze den naběhat či odcvičit. Snažím se všechno poctivě plnit a už na sobě cítím určitý posun. Určitě jsem na tom líp, než když jsem přišel do Šumperku na první trénink,“ dodává se smíchem.

Vzhledem k razantnímu omezení pohybu pak své současné spoluhráče potkává maximálně v rámci sociálních sítí.

„Je to těžká situace, ale všichni se s tím zkrátka musíme poprat. Na internetu máme alespoň vlastní skupinu, kde si můžeme popovídat,“ popisuje nynější komunikaci s mužstvem.

„Doufám, že se soutěže rozjedou alespoň tak, aby byla odehrány ty potřebné porce zápasů, mohlo se určit pořadí a postupující i sestupující týmy. Třeba v divizi se jedná o dohrání čtyř utkání, aby ta sezóna nebyla úplně ztracená,“ přemítá nad restartem fotbalové sezóny Pavel Novák, který svým přesunem do Šumperku opouští doslova rodinný klan v Oskavě.

Na podzim totiž v barvách Jiskry nastupoval společně se svým otcem, jenž je zároveň klubovým předsedou a dres Oskavy obléká také jeho strýc.

„Z osobních důvodů je pro mě trochu složitější, že jdu jinam, ale divizi vnímám jako velkou výzvu. I když je otázkou, jak všechno nakonec v této složité době dopadne. Šumperk prakticky nemá pořádnou šanci, jak mě vyzkoušet, nehrají se žádné přátelské zápasy, tak uvidíme,“ doplňuje závěrem Pavel Novák ke své případné divizní štaci.