Hněvotín poprvé vyhrál

Fotbalisté Hněvotína se dočkali prvního vítězství v nové sezoně. Premiérová výhra to byla také pro trenéra Ladislava Kučerňáka, který před touto sezonou přišel z Dubu.

V deštivém počasí začali lépe domácí, kteří měli po dvou kolech na kontě jediný bod, a tak potřebovali zabrat naplno.

První vážnou šanci měl po kombinaci Filipa a Nováka Šulc, ale jeho pokus proletěl těsně vedle kralické branky. Po necelé půlhodině pak mohl domácím vystřelit vedení Skoumal, jenže z dobré pozice branku také minul.

Pak zahrozili hosté. Vybíhal však tváří v tvář Romanovskému neuspěl, podobně jako nejlepší střelec Kralic z minulého ročníku Zdeněk Petržela.

Druhá půle se proměnila spíše v sérii osobních soubojů, než že by divákům nabídla sled pohledných fotbalových akcí.

Velkou šanci propásli hosté v 63. minutě, kdy Růžička zblízka mířil vysoko nad břevno. Také čtvrthodinu před koncem domácí hráz odolala, když ve skrumáži třikrát zablokovala nebezpečné pokusy Kralických.

Rozhodující okamžik přišel v 80. minutě. Po Barčíkově rohu se míč dostal nakonec až k Novákovi, který obelstil jednoho z bránících hráčů a propálil brankáře Kofroně.

Kralice se vrhly do útoku a dokonce v úplném závěru byly blízko vyrovnání. Brankář Romanovský však tvrdou ránu vyrazil a následnou dorážku zblokoval bránící Zamykal.

Hněvotín – Kralice 1.0 (0:0)

Branka: 80. Novák. Rozhodčí: Machala - Běhal, Molík. Diváci: 150.
Hněvotín: Romanovský - Zamykal, Barčík, Keluc, Chabičovský - Čech, Skoumal, Homola, Novák - Šulc, Filip (Vyroubal). Trenér: Ladislav Kučerňák
Kralice: Kofroň - Smýkal, Trnavský, Valtr, Dočkal - Liška, Halenka, Růžička (Lehký), Neoral - Vybíhal, Petržela. Trenér: Zdeněk Chytka.

Určice daly gól, body však stále nemají

Štika loňského ročníku krajského přeboru z Určic letos zatím vody těsně pod vrcholem tabulky nečeří. Naopak. Až do třetího utkání museli svěřenci Svatopluka Kováře čekat na první vstřelenou branku.

Ani ta jim ale v souboji s holickou juniorkou k bodům nepomohla.

Zápas na jednu branku, který měl asi skončit daleko vyšším rozdílem, tak si budou návštěvníci pamatovat toto utkání. Přitom nescházelo mnoho a Určice si mohly z Olomouce odvézt bod. Ale po pořádku.

Domácí mladíci v první půli ovládali hru, ale neuvěřitelně se trápili v zakončení.

„Je to celkově problém našeho fotbalu – proměňování šancí. Bylo jedno, jestli v našich příležitostech byli mladí kluci, nebo hráči z áčka. Chtělo to prostě asi zachovat v koncovce větší klid. Tohle hráče těžko naučíte,“ vykládal trenér holického béčka Milan Nekuda.

Kromě zahozených šancí Schimka, který přestřelil ze dvou metrů, nebo Krejčího, který promarnil samostatný únik téměř z poloviny hřiště, se domácím přece jen podařilo získat dvoubrankový náskok. Ve 13. minutě otevřel skóre z dorážky Martin Krejčí a v 21. Kouřil využil ke druhé brance špatného odkopu brankáře Nejezchleba, který ovšem jinak přiváděl domácí střelce k šílenství.

„Měli jsme šancí opravdu hodně, kdyby poločas byl 5:0, těžko by se mohl někdo divit. O přestávce jsem hráčům zdůrazňoval, že je třeba ve stejném duchu pokračovat i nadále, protože, pokud se soupeř chytí kontaktním gólem, bude zle,“ řekl Nekuda.

A měl pravdu. Na začátku druhé půle Holice znovu promarnila několik šancí a po hodině hry snížil Vaněk.

„Soupeři narostla křídla a my se najednou začali bát o výsledek,“ popisoval kouč dění na trávníku v závěrečných minutách.

Chvíli před koncem pak hosté už už sahali po bodu. Po dlouhém autovém vhazování však míč proskotačil kolem branky až do zámezí.

„Fotbalový Pánbíček byl tentokrát spravedlivý, ale závěr to byl doopravdy infarktový,“ oddechl si holický kouč na závěr.

1. HFK Olomouc B – Sokol Určice 2:1 (2:0)

Branky: 13. M. Krejčí, 21. Kouřil – 60. Vaněk. Rozhodčí: Dubravský – Rýpar, Klíma. ŽK: Ullmann, Hradečný, Žáček (Určice). Diváků: 200.
HFK B:Pavelka – Vykydal, T. Krečí, Schimek, Neužil – Dohnal, Smékal, Kouřil, Salatin, Galajda, M. Krejčí. Trenér: Milan Nekuda.
Určice: Nejezchleb – Dokoupil, Žáček, Ullmann, Hradečný - Havlena,Vaněk, Javořík, Kroutil (71. Mikeš) – Kryl, Cibulka. Trenér: Svatopluk Kovář.

Dolany dostaly od Přerova studenou sprchu

V prvních dvou kolech zdobila fotbalisty Dolan neprostupná obrana. Tuto vizitku ale rázně rozcupovali fotbalisté Přerova, kteří domácím nastříleli pět branek a díky třem vítězstvím vedou tabulku přeboru.

Přerovu se na Dolany daří. Na horké půdě v útulném areálu vyhrál už na jaře, kdy nutně potřeboval body do boje o záchranu. Plný bodový zisk si odvezl i letos.

„Přitom jsme začali dobře. Nasadili jsme na soupeře presink a on se jen bránil,“ litoval dolanský trenér Jiří Navrátil.

Z precizní obrany přerovští podnikali nebezpečné protiútoky a ve 34. minutě se dočkali vedení.

„Ztratili jsme míč uprostřed hřiště, přišla rychlá přihrávka na hrot a bylo to 1:0,“ popsal Navrátil vedoucí branku Přerova, kterou měl na svědomí Gřešák.

I nadále se hra odvíjela podle stejného scénáře. Dolanští se tlačili do připravené obrany a Přerov bránil. Když neuspěli Štrbík, Sekel ani Duda, který zblízka hlavičkoval vedle, přišel ze strany hostů po přestávce druhý úder.

Znovu přišla ztráta ve středu hřiště a brejk dvou na jednoho. První střelu Benčík ještě dokázal vyrazit, ale proti dorážce Kučery už byl bezmocný.

„Pak už jsme hráli vabank a to byla voda na přerovský mlýn,“ posteskl si Navrátil. V rozmezí 63. a 75. minuty inkasoval jeho soubor ještě třikrát.

Debakl zmírnil až pět minut před koncem Pospíšil.

„Obecně nám dělá problémy hra do plné obrany. Máme kvalitní útočníky Dudu a Štrbíka, ale potřebujeme také kvalitního tvořivého záložníka. Zranil se nám v týdnu Okleštěk, a tak jsme museli do zálohy vysunout stopera Bergmanna, to se možná podepsalo také na soudržnosti naší obrany,“ soudí Navrátil.

Své mužstvo ale přes palubu nehází. „Nebudu hráčům nic vyčítat, sice jsme dostali výsledkovou sprchu, ale bylo to také tím, že chceme hrát ofenzivní fotbal pro lidi, aby je bavilo chodit na naše zápasy. Stále si myslím, že máme na to být na konci mezi prvními třemi, pokud všechno bude čisté. Je to po tomhle výsledku možná odvážné, ale věřím tomu,“ usmíval se dolanský kouč.

FC Dolany – 1. FC Přerov 1:5 (0:1)

Branky: 85. Pospíšil – 34. Gřešák, 48. Kučera, 63. Bernard, 73, Schlehr, 75. Kašpárek. Rozhodčí: Vedral - Boček, Křepský. Diváků: 250.
Dolany: Benčík – Šmíd, Hradil, Pospíšil, Sekel (75. Václavík) – Navrátil (46. Grézl), Valenta, Bergmann, Novák – Duda (60. Pavlíček), Štrbík. Trenér: Jiří Navrátil.
Přerov: Bělík – Řehák (34. holub), Mrázek, Hýbner, Hrabal (76. Novotný) – Gřešák, Schlehr, Koutný, Bernard – Kašpárek Kučera (84. Smékal). Trenér: Zdeněk Novák.

Kozlovice otočily za dvě minuty

Fotbalisté Kozlovic přivítali ve svém prvním letošním domácím utkání Šternberk, a kdo přišel do kozlovického areálu jen o chvilku později, mohl litovat.

O výsledku zápasu se totiž rozhodlo už v první desetiminutovce. Šternberští měli raketový nástup, když už ve 2. minutě prostrčil míč obranou hostů Hlaváček na nabíhajícího Jurečku a ten s notnou dávkou štěstí překonal vybíhajícího Mánka v brance Kozlovic.

O dvě minuty později se dostal do gólové šance Hlaváček, ale místo zakončení volil zpětnou kličku na brankáře a vracející se obránci domácích stačili odvrátit hrozící nebezpečí.

A tak se potvrdilo otřepané nedáš – dostaneš.

Už za minutu z téměř nulového úhlu vyrovnal Lepša a o dvě minuty později poslal Kozlovice do vedení Kaďorek.

Domácí byli po většinu prvního poločasu lepší a svou snahu korunovali osm minut před přestávkou brankou Stokláska, který po závaru v šestnáctce uklidil míč do Jakoubkovy branky.

O dvě minuty později mohl korigovat Jurečka, ovšem naneštěstí pro Šternberk těsně minul Mánkovu branku.

Ve druhém poločase Kozlovičtí s přehledem kontrolovali hru a nepustili svého soupeře ani do náznaku šance.

A protože sami už také skórovat nedokázali, skončil zápas stejným výsledkem jako jeho první poločas.

Kozlovice si tak připsaly zaslouženou první výhru v letošní sezoně.

Kozlovice – Šternberk 3:1 (3:1)

Branky: 5. Lepša, 7. Kaďorek, 37. Stokláska - 2. Jurečka. Rozhodčí: Kopecký – Němec, Caletka. ŽK: Dohnal, Kříž – Sklenář, Mudrák, Valtr, Tomanec. Diváků: 380.
Kozlovice: Mánek – Stokláska, Vyplel, Král, Dohnal – Matuška (88. Jedelský), Šolín, Lepša, Kříž – Kaďorek, Kuba (86. Matula). Trenér: Jiří Vlk.
Šternberk: Jakoubek - Havlík, T. Frieb, Sklenář, Šlížek - Jurečka (68. Tomanec), Kymlička, Valtr , Polášek (74. Grossmann), Mudrák - Hlaváček. Trenér: Pavel Kubíček.

Nováček je dál bez bodu. Kvůli Rebendovi

V místním "derby" před 340 diváky nastoupili proti sobě po sedmi letech v mistrovském utkání hřáči Bělotína a Ústí.

První poločas vyšel lépe hostujícím fotbalistům.V utkání se ujali vedení již ve 12.minutě po nepřesně odehraném míči z obrany a krásné střele pod břevno, kterou vyslal Rebenda.

Další dva pokusy hostujícího Kouřilka skončily střelou těsně mimo a výborným zákrokem domácího brankáře Majerského.

Bělotín mohl výsledek poločasu srovnat. Hrazdilův přímý kop z 35 metrů skončil těsně mimo a dorážka přímého kopu Kozáka z hranice malého vápna pro změnu orazítkovala břevno.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala a navrch v utkání začali mít domácí fotbalisté.

Střelu Kozáka z 16 metrů ještě hostující obránce vykopl z brankové čáry. V 77. minutě však Kozák přesně vysunul Kainara a jeho únik a střela podél brankáře znamenala srovnání skóre.

V remízovém utkání se hostům podařilo nakonec v 88. minutě strhnout vedení na svou stranu. Vyražený přímý kop vrátil do domácí branky Rebenda a upravil výsledek na 1:2 pro hostující Ústí.

TJ Sokol Bělotín - TJ Sokol Ústí 1:2 (0:1)

Branky: 77. Kainar – 12. a 88. Rebenda. Rozhodčí: Kouřil - Tomeček, Štětka. ČK: Janovský. Diváků: 340.
Bělotín: Majerský - Janovský, Peša, Eleš, Biskup L., Novosad, (66. Hanák), Celnar (46. Kainar), Hrazdil, Březík, Kozák, Šatánek. Trenér: Pavel Pumprla.
Ústí: Bernkopf - Senkovici, Juga (90. Palacký), Plesník, Bagar,Rebenda, Páleník, Skácel, Ševčík (88. Smolka), Juřica, Kouřilek (76. Lhotský). Trenér: Vojtěch Bušina.

Fotbalový Jeseník se potřetí v řadě raduje z vítězství

Fotbalisté Jeseníku zažívají parádní vstup do sezony. V krajském přeboru potřetí v řadě vyhráli, když v sobotu dopoledne po divoké přestřelce přehráli celek Želatovic.

První půli však celek z lázeňského města neodehrál podle svých představ a více šancí si vytvořil soupeř. V 9. minutě pak šli hosté po rohovém kopu dokonce do vedení. Do přestávky ale stačili domácí vyrovnat.

„Během úvodní části jsme herně trochu zklamali. V kabině jsme si potom řekli, co vlastně chceme hrát a náš výkon se zvedl. Čtyři góly ve druhé části jsou toho důkazem,“ prozradil trenér Jeseníku Ladislav Krobot.

Rozhodující náskok si domácí vytvořili dvěma slepenými zásahy hned po přestávce, kdy svému protivníkovi odskočili na 3:1.

Duel byl přesto napínavý až do závěru, neboť Želatovice dokázaly ještě dvakrát zkorigovat náskok soupeře. Ke snížení na 4:3 navíc pomohl hostům nešťastný vlastní gól Jurčáka.

Definitivně pojistil Jeseník zisk dalších tří bodů minutu před závěrečným hvizdem.

„Osm branek během jediného zápasu nepamatuji. Utkání se fanouškům určitě muselo líbit. O výsledek se hrálo až do konce. Nám se dnes dařily především standardky. Těší mě i hra obránců. Třikrát za nás skórovali právě zadáci a je příjemné vědět, že také oni umí dávat góly,“ doplnil spokojeně Krobot, jenž se tentokrát musel obejít bez své brankářské jedničky Petra Jaroše a mezi tyče se tak postavil pětačtyřicetiletý náhradník Petr Skoupil.

„Náš první gólman byl na svatbě, proto jsme museli udělat tuto změnu v sestavě,“ vysvětlil Ladislav Krobot.

Nejzajímavější na všem je ale skutečnost, že náhradní brankář Jeseníku se v zápase potkal na hřišti se svým synem Janem Skoupilem, který se dostal do hry po střídání v 85. minutě.

FK Jeseník – FC Želatovice 5:3 (1:1)

Branky: 21. a 78. Cundrla, 50. Harazin, 52. Kadeřábek, 89. Mlynář - 9. Jemelka, 61. Vrba, 90. vlastní. Rozhodčí: Vedral – Boček – Skřepský. Diváků: 140.
Jeseník: P. Skoupil – Harazin, Cundrla, Jurčák, Zykmund, Minka (80. Plhák), Juriš (85. J. Skoupil), Mravec, Glac, Kadeřábek (81. Mlynář), Pavelka. Trenér: Ladislav Krobot.
Želatovice: Novák - Menšík(46. Baďura), Pekný, Špalek, Skrzek - Koplík(76. Hrabovský), Němec V., Václavíček(84. Mackovík), Jemelka - Vrba, Dlouhý. Trenér: Bohumil Chodil.

Mohelnice opět nevyhrála

Ani na třetí pokus nedokázali fotbalisté Mohelnice v letošním krajském přeboru vyhrát. Z Leštiny si v neděli odvezli pouze remízu.

Týmu, který letos na jaře sestoupil z divize, tak úvod letošní soutěže příliš nevychází.

„Čekali jsme, že to nebudeme mít jednoduché. Každý nás pasoval do role favorita, ale po minulé sezoně nám odešlo osm hráčů ze základu a razantně jsme změnili sestavu. Je jasné, že bude chvíli trvat, než si kluci sednou a kádr se sehraje. V naší hře však již vidím zlepšení,“ prozradil po utkání v Leštině trenér Mohelnice Richard Polák, jehož svěřenci zatím nejvíce doplácí na bídnou koncovku.

Střelecké trápení dokumentovali hned v úvodu Mičunda, jenž zcela sám před bránou zamířil pouze do náruče gólmana a po něm i Navrátil, který v obdobné situaci volil místo zakončení zbytečnou přihrávku.

„Jsme schopní soupeře přehrát, ale prostě nedáváme góly. Možná máme teď smůlu, ale na druhou stranu zkušení hráči, které máme, by měli tutovky proměňovat,“ uvedl dále Polák.

Početná divácká návštěva v Leštině se nakonec v utkání, které na šance vyhráli hosté, dočkala pouze dvou branek, po jedné na každé straně. Oba góly navíc padly v rozmezí jediné minuty a naprosto stejným způsobem, hlavičkou po rohovém kopu.

Nejprve poslal domácí do vedení v 15. minutě Petr Volek. Vyrovnání záhy zařídil na straně hostí Michal Rosůlek a dal tím výsledku definitivní podobu.

„Mohelnice měla v určitých fázích zápasu více ze hry, ale jinak jsme proti ní odehráli vyrovnanou partii. Nechtěli jsme prohrát a za získaný bod jsme rádi,“ doplnil vedoucí týmu Leštiny Radek Pelcl.

Sokol Leština – FK Mohelnice 1:1 (1:1)

Branky: 15. P. Volek – 16. Rosůlek. Diváci: 380.
Leština: Hajtmar – P. Volek, Krcho, Hrdlovič (80. Šafář), Janíček, Hampl, Hobler, Kalous, Smékal, J. Volek, Lipka (88. Böser). Trenér: Jaroslav Rolínek.
Mohelnice: Večeř – Koňarik, Rosůlek, Čihulka, Strnad, Macák (45. Valenta), Erneker, Šrot, Mičunda (70. Heger), Svačina, Navrátil.Trenér: Richard Polák.